Посадова особа, звільнена у зв’язку із закінченням повноважень держоргану, набуде права на пенсію після досягнення пенсійного віку 60 років |
|
|
06.01.2012 12:59 |
Чи має право особа на призначення пенсії відповідно до Закону України «2493 Про службу в органах місцевого самоврядування» з урахуванням положень статті 26 Закону України «803 Про зайнятість населення» (за півтора року до досягнення пенсійного віку)? Заявник працював на посаді заступника міського голови протягом двох скликань. У 2010 році був звільнений у зв’язку із закінченням повноважень виконкому, після чого перебуває на обліку в районному центрі зайнятості. Пенсійного віку (60 років) досягне в березні 2012 р.
Статтею 21 Закону України «2493 Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «1058 Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (для чоловіків — 35 років), призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії. У цих випадках пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.
Відповідно до статті 26 Закону України «803 Про зайнятість населення» працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «1058 Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «3723 Про державну службу », у разі якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати підходящу роботу та якщо вона має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «1058 Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Оскільки дописувач звільнений у зв’язку із закінченням повноважень виконкому, право на призначення пенсії як посадова особа органу місцевого самоврядування він набуде після досягнення пенсійного віку 60 років.
ПФУ
|
Обновлено 06.01.2012 19:30 |
|
Порядок реєстрації (перереєстрації) платників єдиного податку на 2012 рік |
|
|
06.01.2012 12:59 |
З 1 січня 2012 року набирають чинності зміни до Податкового кодексу України щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, внесені Законом України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі — Закон №4014). Зокрема, зміни стосуються і порядку реєстрації (перереєстрації) платників єдиного податку.
Відповідно до норм пп. «г» п. 5 Прикінцевих положень Закону №4014 якщо суб’єкт господарювання (як юридична особа, так і фізична особа — підприємець) вирішить стати платником єдиного податку з 1 січня 2012 року незалежно від того, на якій системі він перебував у 2011 році, він може це зробити, подавши відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року. Форма заяви про обрання спрощеної системи оподаткування встановлюється Міністерством фінансів України та після офіційного оприлюднення форма заяви буде розміщена на веб-сайті ДПА у м. Києві в рубриці «Бланки податкової звітності та довідки».
При цьому згідно з положеннями пп. «г» п. 5 Прикінцевих положень Закону №4014 ті суб’єкти господарювання, які в поточному 2011 році працюють на єдиному податку або на фіксованому патенті та мають на руках Свідоцтво платника єдиного податку або чинний фіксований патент, зможуть змінити свої нинішні документи на нове Свідоцтво платника єдиного податку протягом півроку — не пізніше 31 травня 2012 року.
Свідоцтво платника єдиного податку тепер буде видаватись безстроково (раніш видавали на один рік), і як раніше — безоплатно, протягом 10 календарних днів після подання заяви (норми п. 299.3, 299.5 ст. 299 Податкового кодексу України).
Новоствореним суб’єктам підприємництва (як юридичним особам, так і фізичним особам — підприємцям), які до кінця місяця, в якому відбулася їх реєстрація, подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування, свідоцтво видається за нормами п. 299.6 ст. 299 Податкового кодексу України у день отримання органом державної податкової служби заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
Якщо у процесі діяльності платника єдиного податку відбуваються зміни:
по найменуванню — у юридичної особи або прізвищу, імені, по батькові фізичної особи — підприємця, то платники єдиного податки зобов’язані подати заяву за формою, встановленою Міністерством Фінансів України протягом місяця з дня виникнення таких змін (п. 298.5 ст. 298 Податкового кодексу України);
у платників єдиного податку І та ІІ груп — по податковій адресі; місцю проведення господарської діяльності, то такі платники зобов’язані подати заяву за формою, встановленою Міністерством Фінансів України не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни;
у платників єдиного податку ІІІ та ІV груп — по податковій адресі; місцю проведення господарської діяльності, то такі платники зобов’язані подати заяву за формою, встановленою Міністерством Фінансів України разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
Зміни до виданого Свідоцтва вносяться органом державної податкової служби в день подання заяви (п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу України).
Разом з тим, нормою п. 299.13 ст. 299 Податкового кодексу України передбачено, що за бажанням платник єдиного податку може замінити свідоцтво та отримати нове свідоцтво якщо відбулись описані вище зміни, а також відбулась зміна видів господарської діяльності. До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу державної податкової служби у день отримання нового свідоцтва.
ДПА у м. Києві
|
Обновлено 06.01.2012 19:32 |
Кабмін затвердив порядок ввезення засобів захисту рослин |
|
|
06.01.2012 12:57 |
Постанова КМУ від 28.12.2011 р. №1378 Про затвердження порядків видачі погодження на ввезення на територію України засобів захисту рослин, сертифіката відповідності сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження вимогам щодо вмісту в них залишкової кількості пестицидів, агрохімікатів та важких металів і сертифіката про дотримання регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів Постановою №1378 від 28 грудня 2011 року Кабмін затвердив Порядок видачі узгодження на ввезення на територію України засобів захисту рослин.
Згідно з Порядком, узгодження на ввезення засобів захисту рослин видається Держветфітослужбою на кожну окрему партію засобів захисту, тобто будь-яку кількість товару з однаковим найменуванням і властивостями (діючою речовиною і препаративною формою), виробленого протягом визначеного виробником періоду за однакових умов на одному підприємстві, що транспортується одним транспортним засобом і супроводжується одним товаросупровідним документом і одним сертифікатом якості.
Порядком встановлено, що ввезення засобів захисту рослин здійснюється з відома власника реєстраційного свідоцтва про державну реєстрацію препарату, що підтверджується листом або контрактом.
Для отримання узгодження зацікавленим особам необхідно буде подати контролюючому органу:
— результати аналітичних досліджень засобів захисту рослин, що ввозяться в Україну, видані спеціалізованими територіальними лабораторіями Держветфітослужби;
— засвідчені заявником копії: документа, що підтверджує наявність умов для зберігання та реалізації засобів захисту рослин (санітарний паспорт на складське приміщення або договір оренди такого приміщення, якщо підприємство не є його власником), контракту з нерезидентом і специфікації до нього; реєстраційного посвідчення про держреєстрацію препарату; ліцензії на здійснення господарської діяльності з торгівлі пестицидами і агрохімікатами; сертифіката якості засобів захисту рослин.
Нагадаємо, згідно зі ст. 16-1 Закону «Про захист рослин» зазначений вище Порядок затверджується урядом за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.
|
Обновлено 06.01.2012 19:27 |
|
Сертифікацію медичної техніки продовжено на рік |
|
|
06.01.2012 12:56 |
Наказ Мінекономрозвитку від 20.12.2011 р. №376 Про внесення зміни до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 25.10.2011 р. № 162 Наказом №376 від 20 грудня 2011 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі внесло зміни до свого наказу №162 Про затвердження Змін до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні від 25 жовтня 2011 року.
Останнім, у свою чергу, вносилися зміни до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Згідно зі змінами з 1 січня 2012 року обов’язкова сертифікація скасовувалася для медичної техніки. Проте Наказ №376 відстрочив дію цієї норми до 1 січня 2013 року.
Таким чином, сертифікація медичної техніки є все ще обов’язковою до кінця 2012 року.
Наказ №376 набрав чинності 4 січня 2012 року.
|
Обновлено 06.01.2012 19:25 |
Затверджено порядок видачі сертифікату про залишки хімії в продукті |
|
|
06.01.2012 12:55 |
Постанова КМУ від 28.12.2011 р. №1378 Про затвердження порядків видачі погодження на ввезення на територію України засобів захисту рослин, сертифіката відповідності сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження вимогам щодо вмісту в них залишкової кількості пестицидів, агрохімікатів та важких металів і сертифіката про дотримання регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів
Уряд затвердив порядок видачі сертифіката відповідності сільгосппродукції вимогам щодо вмісту в них залишкової кількості хімікатів.
Кабінет Міністрів України опублікував постанову від 28 грудня 2011 р. №1378, якою затверджується порядок видачі сертифіката відповідності сільськогосподарській продукції та сировини рослинного походження вимогам щодо вмісту в них залишкової кількості пестицидів, агрохімікатів і важких металів та сертифіката про дотримання регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів.
Відповідний сертифікат видається територіальним органом Держветфітослужби — Головною державною фітосанітарною інспекцією, державною фітосанітарною інспекцією Автономної Республіки Крим, державною фітосанітарною інспекцією в області.
Згідно з порядком, заявник подає дозвільному центру за своїм місцезнаходженням:
— (для отримання сертифіката відповідності продукції) заяву за спецформою, до якої додаються результати аналітичних досліджень сільгосппродукції та сировини рослинного походження, проведених спеціалізованими територіальними лабораторіями Держветфітослужби або Держсанепідслужби;
— (для отримання сертифіката про дотримання регламентів) — заяву за спецформою, до якої додаються: результати аналітичних досліджень сільгосппродукції та сировини рослинного походження, проведених спеціалізованими територіальними лабораторіями Держветфітослужби або Держсанепідслужби.
Також заявник подає засвідчені копії:
— журналу обліку пестицидів і агрохімікатів, що застосовувалися при виробництві сільгосппродукції та сировини рослинного походження;
— сертифікатів якості засобів захисту рослин, що застосовувалися при виробництві сільгосппродукції та сировини рослинного походження.
Заява і документи, необхідні для отримання сертифіката відповідності продукції і сертифіката про дотримання регламентів, не пізніше ніж наступного робочого дня передаються до відповідної державної фітосанітарної інспекції.
Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката відповідності продукції і сертифіката про дотримання регламентів приймається протягом 10 днів з дня надходження на розгляд відповідних заяви і документів, про що письмово повідомляється заявник.
Сертифікат відповідності продукції видається на заявлений обсяг сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження, що супроводжується одним товаросупровідним документом. Сертифікат про дотримання регламентів видається на заявлений обсяг сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження, які вироблені на одній земельній ділянці.
ЛIГАБiзнесIнформ
|
Обновлено 06.01.2012 19:17 |
|
|
|
|
Страница 1 из 1012 |