Затверджений Статут містить загальні положення про статус товариства, його учасників, статутний фонд, майно, прибуток і порядок його використання. Окремо прописано функції органів товариства: загальних зборів, виконавчого органу, а також ревізійної комісії; порядок припинення товариства.
Пункт 3 Модельного статуту передбачає, що у рішенні про створення ТзОВ засновники повинні будуть зазначати всю необхідну інформацію, яка раніше зазначалася у самому статуті, а саме: вид, найменування, місцезнаходження, предмет і мета діяльності, склад засновників та учасників, розмір статутного капіталу, розміри часток учасників, порядок внесення ними внесків.
Нагадаємо, з 28 серпня 2011 року діє Закон №3262-VI Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту, який вніс зміни до низки законодавчих актів, що запроваджують принцип державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту. Згідно зі змінами, внесеними Законом до ЦКУ та ГКУ, юридична особа приватного права (суб’єкт господарювання) може на своїх зборах учасників затвердити модельний статут, який з моменту державної реєстрації стане його статутним документом.
Законом також передбачено, що вже зареєстровані суб’єкти мають право перейти на роботу на основі модельного статуту, а юридичні особи, які працюють за модельним статутом, у разі потреби внесення змін до регулювання своєї діяльності, у будь-який момент можуть затвердити на зборах учасників власний статут.
Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.
За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН
Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа