Перевести страницу

Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа


Робота за сумісництвом — роз’яснює Мінсоцполітики Печать E-mail
01.12.2011 09:49

Лист Мінсоцполітики від 28.09.2011 р. №697/18/155-11 Про надання роз'яснення

Департамент зарплати та умов праці надав роз’яснення щодо порядку роботи за сумісництвом.

Уповноважений орган наголошує, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно кількох підприємствах (установах, організаціях), якщо інше не передбачене законодавством, колдоговором чи угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

При роботі за сумісництвом з працівником укладається трудовий договір. Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник (підприємство, установа, організація), так і той, з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу. У такому випадку трудові договори юридично не пов’язані між собою.

Порядок роботи сумісників та оплата їхньої праці регламентуються Постановою КМУ від 03.04.93 р. №245 Про роботу за сумісництвом працівни ків державних підприємств, установ і організацій та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій (наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. №43 Про затвердження Інструкції про умови ліцензування страхової діяльності на території України та).

Зазначені акти при укладенні трудового договору на виконання роботи за сумісництвом не вимагають повної зайнятості працівника за основним місцем роботи.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половини місячної норми робочого часу (для педагогічних працівників Ї педагогічного навантаження в розмірі 0,5 ставки).

Разом з тим працівник, що працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад, може виконувати іншу оплачувану роботу. Така робота не вважається сумісництвом, якщо оплата праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи (п. 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом).

Оплата праці за сумісництвом здійснюється за фактично виконану роботу.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»

Обновлено 01.12.2011 16:52
 

КУРСЫ ВАЛЮТ

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Конвертер валют

Пополнение базы

< Декабрь 2011 >
П В С Ч П С В
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Добавить гаджет

Хотите добавить поиск по сайту "Закон і Норматив" на свою страницу iGoogle?
Нажмите здесь. Add to Google