Баннер

Перевести страницу

Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа


Списання товарів, які втратили товарний вигляд: облік ПДВ Печать E-mail
20.10.2011 09:46
 

Як у податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів у межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?

Згідно з пп. «а» пп. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.191 ст. 14 р. І ПКУ постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Відповідно до п. 198.3 ст. 198 р. V ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище від рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається зі сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з: придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у т. ч. інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у т. ч. при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Враховуючи викладене, при списанні у межах норм природного убутку товарів, при придбанні яких було сформовано податковий кредит та які втратили товарний вигляд, податкові зобов’язання платником ПДВ не нараховуються та податковий кредит не коригується (за умови що такі товари призначалися для використання їх у госпдіяльності платника податку, та після 01.01.11 р. згідно з ПКУ не підлягають звільненню від обкладення ПДВ).

Якщо такі товари списуються понад норми їх природного убутку, в зв’язку з чим вони не можуть бути використані у межах госпдіяльності платника ПДВ, то такий платник не має права залишити суми ПДВ, сплачені (нараховані) ним при придбанні таких товарів, у складі податкового кредиту, тому в цьому випадку платнику потрібно здійснити перерахунок податкового кредиту шляхом нарахування податкових зобов’язань у рядку 1 розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ. При цьому відображення перерахунку податкового кредиту, який здійснюється при списанні товарів, у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних не передбачено.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Волинській області

Обновлено 20.10.2011 10:06
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

КУРСЫ ВАЛЮТ

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Конвертер валют

Пополнение базы

< Октябрь 2011 >
П В С Ч П С В
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Добавить гаджет

Хотите добавить поиск по сайту "Закон і Норматив" на свою страницу iGoogle?
Нажмите здесь. Add to Google