Тарифи на електроенергію для побутових споживачів (населення) фіксовані та однакові на всій території України. Станом на 01.02.2011 р. рівні тарифів відшкодовують лише 25,65% витрат з виробництва, передачі та постачання електроенергії. Реальний тариф на електроенергію для населення становить 101,52 коп. (з ПДВ) за 1 кВт•год.
З метою непогіршення соцстану більшої частини населення, у т. ч. яке використовує електроенергію для приготування їжі та опалення житла, НКРЕ запроваджено двоблочні тарифи на електроенергію. Так, для населення, яке споживає до 150 кВт•год на місяць включно (250 кВт•год для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками), застосовується тариф на електроенергію для 1-го блоку, рівень якого залишається на незмінним. Для населення, що споживає понад 150 кВт•год на місяць (250 кВт•год для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками), за обсяг електроенергії, спожитий понад 150 (250) кВт•год на місяць, застосовується тариф на електроенергію для 2-го блоку, який збільшено на 30%.
Норма споживання 150 кВт•год на місяць (200 кВт•год для населення з електроплитами) відповідає нормі споживання електроенергії, в межах якої застосовуються пільги та надається субсидія, що визначена постановами КМУ від 01.08.96 р. №879 та від 01.12.95 р. №959.
На думку НКРЕ, підвищення на 30% тарифу на електроенергію за обсяг, спожитий понад 150 кВт•год (250 кВт•год для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками) у місяць, є необхідним і першим кроком по приведенню тарифів на електроенергію для населення до економічно обґрунтованого рівня. Тож, через значно занижені тарифи на електроенергію, оплата за електроенергію, що використовується для підігріву води, є порівнянною з платою за централізоване водопостачання, тому будь-яких преференцій для категорії споживачів, проживаючих у населених пунктах без централізованого гарячого водопостачання, не передбачено.
Одночасно НКРЕ повідомляє, що застосування приладів диференційованого обліку електроенергії надає споживачам можливість економії до 50% при оплаті за спожиту електроенергію.
Так, відповідно до п. 1.8 Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам (постанова НКРЕ від 10.03.1999 р. №309) за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки з населенням проводяться за тарифами, визначеними у п. 1.1, 1.3 або 1.4 Порядку, та відповідними тарифними коефіцієнтами:
- За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 0,7 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї год. до 7-ї год.);
- повний тариф в інші години доби.
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми(з 8-ї год. до 11-ї год. і з 20-ї год. до 22-ї год.);
- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї год. до 20-ї год., з 22-ї год. до 23-ї год.);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї год. до 7-ї год.).
Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Обновлено (18.05.2011 16:21)
- С 1 апреля установлены новые тарифы на электроэнергию, отпускаемую населению и населенным пунктам
- Определены новые формы отчетности в Фонд соцстраха по ВПТ
- Изменена Инструкция о служебных командировках в пределах Украины и за границу
- ГНАУ обнародовала Справочник льгот № 57
- Увеличен размер помощи при рождении ребенка
- С 1 апреля зарплата бюджетников рассчитывается исходя из размера 625 грн.
- Установлены новые формы торговых патентов и форма заявки на их приобретение
- ГНАУ обнародовала Памятку об административных процедурах выписки, выдачи и получения налоговых накладных
- Подання Звіту про суми податкових пільг - роз’яснює ДПАУ
- Президент подписал Закон об отмене подачи ежемесячной декларации по НДФЛ