Закон від 07.04.2011 р. №3207-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення »
ВРУ внесла зміни до деяких законодавчих актів.
1. Змінами до Кримінально-процесуального кодексу встановлено, що у разі якщо внаслідок зловживання повноваженнями службовою особою юрособи, перевищення повноважень службовою особою юрособи або зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, завдано шкоди виключно інтересам юрособи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, порушення кримінальної справи здійснюється за заявою власника (співвласника) цієї юрособи чи за його згодою. В інших випадках притягнення до кримінальної відповідальності винної особи здійснюється на загальних підставах.
Змінено й Порядок порушення справи (викладено у новій редакції).
2. Змінами до Кодексу про адмінправопорушення, зокрема, встановлено санкції за порушення обмежень щодо використання службового становища, пропозицію або надання неправомірної вигоди, порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви), порушення вимог фінансового контролю, порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів, невжиття заходів щодо протидії корупції.
Також змінено строки накладення адмінстягнення, повноваження районних, районних у містах, судів (суддів), порядок направлення протоколу про адмінпорушення, терміни розгляду справ про адміністративні правопорушення, оголошення постанови у справі про адміністративне правопорушення та вручення копії постанови.
Повістка особі, що притягається до адмінвідповідальності, вручається не пізніш як за 3 доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, що беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи у той самий строк.
3. Внесено зміни і до Кримінального кодексу, зокрема розширено склад посадових осіб за рахунок представників посадових осіб іноземних держав, у т.ч. присяжних засідателів, іноземних третейських суддів, осіб, уповноважених вирішувати цивільні, комерційні або трудові спори в іноземних державах у порядку, альтернативному судовому, членів міжнародних парламентських асамблей, учасником яких є Україна, і суддів і посадових осіб міжнародних судів.
У 2 рази підвищено розмір штрафу за самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи.
Встановлено кримінальну відповідальність за зловживання владою, службовим становищем, перевищення влади чи службових повноважень, одержання хабара, незаконне збагачення, пропонування або дачу хабара. До державним і комунальним підприємствам прирівнюються юрособи, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50% або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства.
Посилено кримінальну відповідальність за службове підроблення, службову недбалість, отримання хабара, пропозицію або дачу хабара, провокацію хабара або комерційного підкупу.
Крім того, кримінальну відповідальність встановлено за:
- — комерційний підкуп службової особи юрособи приватного права (санкції — залежно від обставин злочину);
- — підкуп особи, яка надає публічні послуги (санкції — залежно від обставин злочину);
- — зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги — аудитором, нотаріусом, оцінювачем, експертом, арбітражним керуючим, незалежним посередником, членом трудового арбітражу, третейським суддею (арешт до 6 міс. або обмеження свободи до 3 р., а при тяжких наслідках — позбавлення волі на термін 5 — 8 р.);
- — зловживання повноваженнями службовою особою юрособи приватного права (штраф 100-400 н.м.д.г. або арешт до 3 міс., а при тяжких наслідках — 400 — 900 н.м.д.г. або позбавлення волі на 3 — 6 р.);
- — перевищення повноважень службовою особою юрособи приватного права (обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років, а при тяжких наслідках — позбавлення волі до 7 років);
- — зловживання впливом (покарання — позбавлення волі на термін 3-8 років з конфіскацією майна);
- — незаконне збагачення (штраф — 500-1000 н.м.д.г. або обмеження волі до 2 р., а при особливо великих розмірах — позбавлення волі на термін 5 — 10 р.).
Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
- 1 липня набирають чинності зміни у Податковому кодексі щодо обкладення ПДВ
- Заповнюємо разом Декларацію з податку на прибуток
- З 1 липня — звіт про прибуток за новою формою
- Повышены минимальные цены на алкогольные напитки
- Кабмин установил доплаты к пенсиям
- Закон № 3609 вернул ГНАУ право утверждать обобщающие налоговые консультации
- Щодо подання Звіту про суми податкових пільг
- Мінфін скасував форму посвідчення про відрядження
- Захист персональних даних про фізособу тепер підкріплено адмінштрафами та кримінальною відповідальністю
- Чергові зміни до П(С)БО та до плану рахунків