Лист Мінпраці від 10.02.2011 р. № 23/13/116-11 Щодо надання відпусток чорнобильцям
Працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно до відпрацьованого на цих територіях часу (ст. 47 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи »):
- — у зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення — 44 к.д. Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 56 к.д.;
- — у зоні добровільного і гарантованого відселення — 37 к.д. Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 49 к.д.;
- — у зоні посиленого радіоекологічного контролю — 30 к.д. Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 42 к.д.
Ці відпустки надаються без урахування додаткової відпустки.
При наданні щорічних відпусток слід враховувати, що загальна тривалість відпусток обмежується відповідно до кожної із зон 56, 49 і 42 к.д., а різниця між цим обмеженням і основною відпусткою не є якимось іншим видом додаткових відпусток, а тому таким працівникам тривалість щорічної відпустки понад 30, 37 і 44 к.д., як до введення в дію Закону «Про відпустки», так і після, могла і може бути збільшена лише за рахунок додаткових щорічних відпусток.
До прийняття Закону «Про відпустки» працівникам, що працювали (перебували у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, мала надаватися відпустка пропорційно до відпрацьованого часу на цих територіях, тобто до 30 к.д. Крім того, такому працівнику могла бути надана додаткова відпустка, враховуючи обмеження 42 к.д., за ненормований робочий день (якщо це було передбачено колдоговором) тривалістю до 12 к.д., тобто до 42 к.д. Згідно зі спільним листом Мінпраці від 24.06.94 р. №09-2355 та Мінфіну від 05.07.94 р. №13-412/134, погодженого з Міністерством України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, за цими особами зберігається відпустка раніше встановленої тривалості на період їх роботи в цих зонах.
З набранням чинності Законом «Про відпустки» за особами, які працювали в зонах радіоактивного забруднення і користувалися відпусткою більшої тривалості, ніж передбачено цим Законом, згідно з п. 2 Постанови ВРУ від 15.11.96 р. №505/96-ВР Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки" , на весь час їх роботи на підприємстві (в установі, організації), на посадах (професіях, роботах), що давали їм право на цю відпустку та за наявності умов, за якими вона надавалася, зберігається відпустка раніше встановленої загальної тривалості.
У разі зміни місця роботи, посади, професії право на збереження раніше встановленої тривалості відпустки втрачається.
Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
- ГНАУ обнародовала Памятку об административных процедурах выписки, выдачи и получения налоговых накладных
- Президент подписал Закон об отмене подачи ежемесячной декларации по НДФЛ
- Подання Звіту про суми податкових пільг - роз’яснює ДПАУ
- Мінрегіонбуд розповів, як визначати категорію складності об’єкта будівництва
- За март 2011 года декларацию по НДФЛ подавать не нужно, а форма № 1ДФ подается только при начислении дохода
- С 13 мая 2011 года вступят в силу изменения в КЗоТ по оплате труда командированных работников
- НКРЭ: садовые товарищества закупают электроэнергию по тарифам населенных пунктов
- Внесены изменения в правила розничной торговли ювелирными изделиями
- Фонд соцстраха по ВПТ продлил сроки приема новой отчетности
- Изменен ряд положений (стандартов) бухучета