Поиск по нормативной базе сайта

Пользовательский поиск

Лист ДПАУ від 09.03.2011 р. №6505/7/16-1517-26 Про розгляд листа Податкова нагадує, що відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону від 03.04.97 р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» з метою оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність без створення юрособи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться платником (уповноваженими сторонами), згідно з умовами договору, окремо від обліку госпвідносин між учасниками спільної (сумісно) діяльності та прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

При здійсненні спільної (сумісної діяльності) передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається поставкою цих товарів (робіт, послуг) (пп. 3.2.8 ст. 3 Закону про ПДВ).

Об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.

Об’єкти оподаткування, визначені ст. 3 Закону про ПДВ, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується ставка 0%, оподатковуються за ставкою 20% (п. 6.1 ст. 6 Закону про ПДВ). Податковий кредит звітного періоду складається зі сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за цією ставкою протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

— придбанням чи виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності платника податку;

— придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у т. ч. інших НМА), у т. ч. при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах госпдіяльності платника.

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пп. 7.2.6 п. 7.4 ст. 7 Закону про ПДВ).

Таким чином, особа, уповноважена вести облік результатів такої спільної діяльності, може включити суми ПДВ з вартості отриманих нематеріальних активів до складу податкового кредиту за умови наявності податкових накладних, оформлених відповідно до законодавства, та використання таких нематеріальних активів в оподатковуваних операціях в межах госпдіяльності.

Повернення нематеріальних активів учасниками спільної діяльності обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою ПДВ 20%.

 

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»

 

Обновлено (22.05.2011 20:46)

 
Использованы материалы "Дебет-Кредит" украинский бухгалтерский портал

Перевести страницу

Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа

Пополнение базы

< Май 2011 >
П В С Ч П С В
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Добавить гаджет

Хотите добавить поиск по сайту "Закон і Норматив" на свою страницу iGoogle?
Нажмите здесь. Add to Google