business_people_04
Нормативная база "Законодательство Украины"  на ваш компьютер
 
от 25 гривен

Оформление в несколько кликов мышкой , любые виды оплаты

Поиск по нормативной базе сайта

Пользовательский поиск


Лист Держкомпідприємництва від 02.08.2011 р. № 6210 Про розгляд листа
Держкомпідприємництва відповів на звернення з Урядової гарячої лінії щодо процедури започаткування власної справи.

Необхідною умовою для здійснення будь-якого виду підприємницької діяльності є дерреєстрація, яка проводиться виключно у виконавчому комітеті міськради міса обласного значення або у районних держадміністраціях за місцезнаходженням юрособи або за місцем проживання фізособи-підприємця. Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» чітко прописана процедура державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору, розмір реєстраційного збору за проведення державної реєстрації суб’єкта господарювання тощо.

Головним органом у сфері державної реєстрації юросіб та фізосіб-підприємців є Державна реєстраційна служба України, відповідно до Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента від 06.04.2011 р. №401/2011 Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України .

Необхідність отримання дозвільних документів залежить від виду діяльності. Так, обов’язковою умовою для здійснення деяких видів госпдіяльності є отримання ліцензії (види госпдіяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, особливості держконтролю у сфері ліцензування, відповідальність госпсуб’єктів та органів ліцензування за порушення законодавства визначено Законом «1775 Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Певні види госпдіяльності можуть здійснюватися лише за наявності документа дозвільного характеру – дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа, який дозвільний орган зобов’язаний видати госпсуб’єкту у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення госпдіяльності або видів госпдіяльності та/або без наявності якого госпсуб’єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення госпдіяльності або видів господарської діяльності. Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів визначено Законом України "2806 Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Зауважимо, що з 1 січня 2012 року набуде чинності Закон України "3392 Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".

Введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, жилих об’єктів та об’єктів іншого призначення, впровадження нових технологій, передача на виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренда будь-яких приміщень здійснюються після видачі на це дозволу органу держпожежного нагляду, крім випадків провадження певних дій щодо здійснення госпдіяльності або видів госпдіяльності на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (ст. 10 Закону «3745 Про пожежну безпеку»).

Підприємства, установи, організації та громадяни при розробленні і використанні нових технологій, проектуванні, розміщенні, будівництві, реконструкції та технічному переобладнанні підприємств, виробничих об’єктів і споруд будь-якого призначення, плануванні та забудові населених пунктів, курортів, проектуванні і будівництві каналізаційних, очисних, гідротехнічних споруд, інших об’єктів зобов’язані дотримуватися вимог санітарного законодавства (ст. 15 Закону «4004 Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

Порядок проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи затверджений наказом МОЗУ від 09.10.2000 р. №247 Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи .

Додатково Держкопідприємництва повідомляє, що відповідно до ст. 267 ПКУ госпсуб’єкти, їх відокремлені підрозділи є платниками збору за провадження таких видів підприємницької діяльності, як:

Ставки збору за провадження зазначених видів підприємницької діяльності визначені пунктом 267.3 ст. 267 ПКУ. Водночас зазначені госпсуб’єкти мають отримати торгові патенти, порядок придбання яких визначений п. 267.4 ст. 267 ПКУ.

Законом «2063 Про державну підтримку малого підприємництва» визначено правові засади держпідтримки суб’єктів малого підприємництва незалежно від форми власності з метою якнайшвидшого виходу із економічної кризи та створення умов для розширення впровадження ринкових реформ в Україні. Суб’єктами малого підприємництва, згідно з цим Законом, є фізособи, зареєстровані як СПД, та юрособи-СПД будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн грн.

Розпорядженням КМУ від 06.04.2011 р. №273 Про затвердження плану заходів з виконання у 2011 році Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні затверджено план заходів з виконання у 2011 р. Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

Держпідтримка малого підприємництва щодо формування його інфраструктури здійснюється шляхом створення та забезпечення діяльності мережі бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів тощо.

«Дебет-Кредит»

 
Использованы материалы "Дебет-Кредит" украинский бухгалтерский портал

Перевести страницу

Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа

Пополнение базы

< Август 2011 >
П В С Ч П С В
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Добавить гаджет

Хотите добавить поиск по сайту "Закон і Норматив" на свою страницу iGoogle?
Нажмите здесь. Add to Google