Наказ Мінфіну від 31.05.2011 р. №664 Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку
Мінфін вніс Зміни до деяких нормативно-правових актів з бухобліку.
Зміни торкнулися низки наказів, якими затверджено П(С)БО, як і самих П(С)БО. Також зміни внесено до Плану рахунків та інструкцій про їх застосування.
1. Змінами до П(С)БО 2 «Баланс» (наказ Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87 Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку ) встановлено, що особливості складання окремого балансу спільної діяльності визначаються положеннями (стандартами) бухобліку.
У складі забезпечень наступних витрат і платежів відображаються нараховані у звітному періоді майбутні витрати та платежі (витрати на оплату майбутніх відпусток, гарантійні зобов’язання тощо), величина яких на дату складання балансу може бути визначена тільки шляхом попередніх (прогнозних) оцінок, а також залишки коштів цільового фінансування і цільових надходжень, які отримані з бюджету та інших джерел, у т.ч. коштів, вивільнених від оподаткування у зв’язку з наданням пільг з податку на прибуток підприємств.
2. Змінами до П(С)БО 5 «Звіт про власний капітал» (наказ Мінфіну від 31.03.99 р. №87 Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку ) встановлено, що кількість акцій, що перебувають у власності членів виконавчого органу, та перелік осіб, частки яких у статутному капіталі перевищують 5 %
3. Доповнено п. 17 П(С)БО 15 «Дохід» (наказ Мінфіну від 29.11.99 р. №290 Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку ). Так, отримане цільове фінансування (у тому числі кошти, вивільнені від оподаткування у зв’язку з наданням пільг з податку на прибуток підприємств) визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов’язані з виконанням умов цільового фінансування.
4. Внесено змін і до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій (наказ Наказ Мінфіну від 30.11.99 р. №291 (a) Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його застосування), якими доповнено План рахунків новими рахунками та субрахунками, а також деякі рахунки виключено.
5. Окремі змін внесено в Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій (наказ Мінфіну від 30.11.99 р. №291 (b) Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій ).
Зокрема, текст до рах. 23 «Виробництво» доповнено новим абзацом:
«Собівартість послуг з ремонту, проведеного ремонтним підрозділом підприємства, зменшується на вартість матеріалів (зокрема запасних частин), отриманих при його проведенні, які придатні до подальшого використання і оприбутковані у складі запасів (крім матеріалів, отриманих при ліквідації об’єктів основних засобів та інших необоротних матеріальних активів)».
6. Відповідно до змін до п. 24 П(С)БО 16 «Витрати» (наказ Мінфіну від 31.12.99 р. №318 Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку ) слова «пенсійне забезпечення, відрахування на соціальне страхування, страхові внески на випадок безробіття» замінено на «загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
7. Відповідно до змін у ст. «Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом» та «Поточна дебіторська заборгованість» П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» (наказ Мініфну від 25.02.2000 р. №39 Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" ) відображається заборгованість державних цільових фондів (зокрема, за розрахунками з тимчасової непрацездатності).
8. П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції» (наказ Міфіну від 26.04.2000 р. №91 Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції" ) доповнено п. 26, у якому учасники спільної діяльності без створення юрособи в примітках до фінзвітності розкривають наступну інформацію про спільну діяльність:
- - розмір частки у спільній діяльності;
- - інформацію про оператора спільної діяльності;
- - загальну вартість вкладу до спільної діяльності без створення юрособи;
- - строк дії договору спільної діяльності без створення юрособи;
- - суму всіх зобов’язань спільної діяльності без створення юрособи (із зазначенням суми, яка припадає на частку учасника);
- - загальну суму доходів і витрат спільної діяльності без створення юрособи та суму доходів і витрат спільної діяльності без створення юрособи, які були включені до інших операційних доходів та інших операційних витрат.
Оператор спільної діяльності без створення юрособи розкриває інформацію про загальну вартість спільно контрольованих активів, управління якими він здійснює, а також у розрізі їх класифікації відповідно до П(С)БО 2 «Баланс».
9. У Плані рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій суб’єктів малого підприємництва (наказ Мінфіну від 19.04.2001 р. №186 Про затвердження спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку ) План рахунків доповнено рахунками з їх описом. А саме: 48 Цільове фінансування і цільові надходження, 74 Інші доходи, 90 Собівартість реалізації, 96 Інші витрати.
«Дебет-Кредит»
- Утверждена новая форма отчетности № 5-ПН
- Заповнюємо разом Декларацію з податку на прибуток
- Затверджена нова форма звітності №5-ПН
- Повышены минимальные цены на алкогольные напитки
- Кабмин установил доплаты к пенсиям
- Мінфін скасував форму посвідчення про відрядження
- Щодо подання Звіту про суми податкових пільг
- Оновлено Звіт про Єдиний соціальний внесок (додаток 4, 5, 6) та затверджено новий Звіт про настання нещасного випадку
- Закон № 3609 вернул ГНАУ право утверждать обобщающие налоговые консультации
- ГНАУ разъяснила, как вести учет отходов на предприятии