Пам'ятник першому космонавту Землі Юрію Гагаріну (Фото: Vladimir V. Georgievskiy, Shutterstock)
12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики (Space Probe Day). Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює у космічній галузі.
12 квітня 1961 року громадянин Радянського Союзу старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Схід» вперше в світі зробив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
Святкування цього дня затверджено на Україні указом Президента №230 Про День працівників ракетно-космічної галузі України (13.03.97)
Перший радянський космічний корабель «Схід» (Фото: Andrei Nekrassov, Shutterstock)Вступивши в 21 століття, ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки - навколо Землі звертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили посадку на Місяць, привізши звідти зразки ґрунту. Згодом на Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, кілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть послання Позаземним Цивілізаціям.
А 4 жовтня 1957 року на навколоземну орбіту був виведений перший у світі штучний супутник Землі. На честь цієї події щорічно проводиться Всесвітній тиждень космосу.
Як відомо, перш ніж в космічний корабель сіла людина, в політ були відправлені чотириногі друзі. У серпні 1960 року радянський космічний корабель «Схід» з собаками Білкою і Стрілкою на борту здійснив добовий політ з поверненням на Землю.
Перший в історії космонавтики міжнародний політ відбувся 15 липня 1975 року - первопроходчиками були радянський корабель «Союз-19» і американський корабель «Аполлон».
Использованы материалы интернет ресурса www.calend.ru