Поиск по нормативной базе сайта

Пользовательский поиск


Наказ ДПАУ від 22.04.2011 р. №236 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок

Нагадаємо, що відповідно до п. 73.5 ПКУ з метою отримання податкової інформації органи ДПС мають право проводити зустрічні звіряння даних госпсуб’єктів щодо платника податків. Такі звіряння полягають, зокрема, у порівнянні даних первинних бухгалтерських та інших документів госпсуб’єкта з метою документального підтвердження госпвідносин із платником податків, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку.

Зустрічні звіряння не є перевірками і проводяться у порядку, визначеному постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1232 Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок , — шляхом надсилання запитів органу ДПС чи платнику податків про надання інформації та її документального підтвердження.

Наразі ДПАУ наказом від 22.04.2011 р. №236 з метою впровадження єдиного порядку надсилання та обліку запитів на проведення зустрічних звірянь затвердила Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами ДПС зустрічних звірянь.

Необхідність проведення зустрічних звірянь госпсуб’єктів визначається посадовими (службовими) особами органів ДПС за результатами проведеного аналізу даних та встановлених розбіжностей у податкових деклараціях, автоматизованих інформаційних системах органів ДПС (АІС ДПА України, Система автоматизованого співставлення ПЗ та ПК, Єдиний реєстр податкових накладних тощо), а також аналізу податкової інформації та документів, отриманих із внутрішніх (у т. ч. від підрозділів податкової міліції тощо) або зовнішніх джерел (у т. ч. від платників податків), які свідчать (можуть свідчити) про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Варто зазначити, що надсилання таких запитів не обмежене ані їх кількістю, ані кількістю госпсуб’єктів, інформація про яких може потребувати зустрічного звіряння. Тим більше що насамперед така інформація запитується у податкового органу контрагента, а вже потім — у самого платника податку.

Рішення про недоцільність подальшого проведення (ініціювання проведення) зустрічних звірянь може бути прийнято, зокрема, у зв’язку з ліквідацією платника податків, підтвердження у повному обсязі госпвідносин із госпсуб’єктом за першим ланцюжком проходження ТМЦ (робіт, ЦП, НМА тощо) за відсутності сумнівів щодо їх подальшого проходження від виробника (імпортера) до кінцевого споживача тощо.

Відповідно до Постанови КМУ №1232 строк для відповіді за такими запитами становить один місяць, наступний за днем надходження госпсуб’єктові запиту. Отже, варто зберігати отримані листи зі штемпелем пошти про отримання та інші документи, які підтверджують дату отримання запиту.

За результатами проведення зустрічного звіряння складається Довідка, яка підписується та вручається госпсуб’єкту.

Якщо за результатами такого звіряння реальність операції не підтверджується, орган ДПС вживає заходів для проведення позапланових перевірок.

Обновлено (20.06.2011 18:12)

 
Использованы материалы "Дебет-Кредит" украинский бухгалтерский портал
Баннер

Перевести страницу

Вы можете перевести текст на любой удобный для Вас язык при помощи переводчика страниц Google (Кнопка находится в правом верхнем углу страницы). Однако будьте внимательны - это машинный перевод, возможны несоответствия с первоисточником и нарушения форматирования документа

TOP news за неделю

Пополнение базы

< Июнь 2011 >
П В С Ч П С В
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Добавить гаджет

Хотите добавить поиск по сайту "Закон і Норматив" на свою страницу iGoogle?
Нажмите здесь. Add to Google