Залежно від виду підакцизних товарів передбачено декларування податкових зобов’язань у розділах А, Б, В та Г Декларації акцизного податку, форму якої затверджено Наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1030 Про затвердження форми Декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання Декларації акцизного податку (далі — наказ №1030), на підставі відповідних розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок, розшифровок, переліків податкових векселів (додатки 1 — 8 до декларації), які мають бути подані разом із декларацією, про що робиться відмітка (ознака подачі, кількість примірників, кількість сторінок). Виходячи з цього до декларації мають додаватися лише ті розділи, розрахунки та розшифровки відповідно, щодо яких платник акцизного податку визначає податкові зобов’язання зі сплати податку.
При цьому у випадку, якщо загальний код операції Декларації акцизного податку передбачає зазначення показників у розрізі конкретних операцій, то розрахунки додаються до загального коду операції з підакцизними товарами, а не до показників, зазначених у конкретних операціях. Наприклад, загальний код операції А4 Декларації акцизного податку передбачає зазначення суми акцизного податку з інших операцій з реалізації (передачі) спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв та пива, у тому числі: операцій з реалізації (передачі) зазначеної продукції з метою власного споживання (А4.1), для промислової переробки (А4.2), реалізації (передачі) своїм працівникам (А4.3), тобто складається із суми таких операцій А4.1, А4.2, А4.3, і в такому випадку відповідні розрахунки за додатками 1 та 3 мають додаватися до загального коду операції А4.
Відповідно до ст. 50 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Тому у разі самостійного виявлення помилок, що містяться у раніше поданій платником акцизного податку декларації, він зобов’язаний надіслати Уточнюючу декларацію акцизного податку. Про належність такої декларації до уточнюючої робиться відповідна відмітка у графі 1 загальної частини Декларації акцизного податку. Разом з Уточнюючою декларацією обов’язково надається Розрахунок сум акцизного податку, що збільшують або зменшують податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (додаток 6), що, зокрема, визначає різницю між раніше задекларованими податковими зобов’язаннями зі сплати акцизного податку та зобов’язанням, зазначеним в Уточнюючій декларації. Така різниця вноситься до картки особового рахунка платника. Також до Уточнюючої декларації мають додаватись ті розділи, розрахунки та розшифровки, відповідно до яких платником акцизного податку складається Уточнююча декларація.
Управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Дніпропетровській області
- Подання Звіту про суми податкових пільг - роз’яснює ДПАУ
- Мінрегіонбуд розповів, як визначати категорію складності об’єкта будівництва
- С 13 мая 2011 года вступят в силу изменения в КЗоТ по оплате труда командированных работников
- НКРЭ: садовые товарищества закупают электроэнергию по тарифам населенных пунктов
- Внесены изменения в правила розничной торговли ювелирными изделиями
- Период отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет не включается в страховой стаж для выплаты пособий по временной нетрудоспособности
- Як у декларації відображаються запізнілі податкові накладні
- Набрали чинності внесенні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»
- Тарифи на електроенергію для населення
- Зміни до Положення про порядок передачі об’єктів права держвласності