Закон України від 19.05.2011 р. №3390-VI «Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції »
ВРУ прийнято Закон про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції. Під терміном «продукція» розуміється будь-яке рухоме майно, включаючи готову продукцію, сировину та комплектувальний виріб, у т. ч. майно, що є складовою частиною іншого рухомого або нерухомого майна, та електроенергію.
Шкода (йдеться про заподіяння внаслідок дефекту в продукції каліцтва, інше ушкодження здоров’я або смерть особи, пошкодження чи знищення будь-якого об’єкта права власності, за винятком самої продукції, що має дефект) підлягає відшкодуванню, якщо вона завдана протягом 10 років з дня введення в обіг продукції.
За приписами цього закону за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції, відповідає лише виробник. Відповідальність виробника при цьому може бути зменшена або виробник може бути взагалі звільнений від відповідальності (ст. 9). Водночас згідно зі ст. 1166 ЦКУ завдана шкода відшкодовується у повному обсязі.
Один зі спірних моментів цього закону — приписи ст. 8, за якими у разі коли відповідальність перед потерпілим за одну і ту саму шкоду можуть нести кілька осіб, потерпілий має право вимагати відшкодування шкоди як від усіх, так і від будь-якої з них окремо. При цьому можуть бути застосовані положення цивільного законодавства про часткову відповідальність за шкоду та про право регресу до винної особи.
Оскільки у цьому випадку йдеться не про спільну часткову власність на продукцію, яка завдала шкоди, то незрозуміло, яким чином встановити цю часткову відповідальність, якщо цивільне законодавство оперує терміном «солідарна відповідальність». І лише виконання солідарного обов’язку дає право на регресну вимогу до решти солідарних боржників.
Закон не обмежує будь-яких прав потерпілого згідно з договірними чи недоговірними зобов’язаннями, що встановлюють іншу, ніж передбачена цим Законом, відповідальність, зокрема право на відшкодування моральної шкоди.
Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
- Подання Звіту про суми податкових пільг - роз’яснює ДПАУ
- Мінрегіонбуд розповів, як визначати категорію складності об’єкта будівництва
- С 13 мая 2011 года вступят в силу изменения в КЗоТ по оплате труда командированных работников
- НКРЭ: садовые товарищества закупают электроэнергию по тарифам населенных пунктов
- Внесены изменения в правила розничной торговли ювелирными изделиями
- Период отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет не включается в страховой стаж для выплаты пособий по временной нетрудоспособности
- Набрали чинності внесенні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»
- Як у декларації відображаються запізнілі податкові накладні
- Тарифи на електроенергію для населення
- Зміни до Положення про порядок передачі об’єктів права держвласності