Набрали чинності внесенні зміни Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»
Єдина функція свідоцтва про державну реєстрацію – це встановлення факту держреєстрації, що у свою чергу дублюється й іншим чинним документом – випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Причому, відомості, які містяться в Єдиному реєстрі, вважаються достовірними, об’єктивними і можуть бути використані як речовий доказ в судовому процесі. Закон, в свою чергу, запроваджує принцип здійснення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців без свідоцтва про державну реєстрацію.
Згідно із внесеними змінами до Закону, одночасно із внесенням до Єдиного державного реєстру запису про зміну відомостей про юридичну особу, які зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру, державний реєстратор повинен видати або надіслати поштовим зв’язком - виписку з Єдиного державного реєстру.
Водночас не пізніше наступного робочого дня з дати проведення реєстраційних дій державний реєстратор має видавати засновнику юридичної особи, а також фізичній особі-підприємцю один примірник виписки з Єдиного державного реєстру.
З огляду на те, що виписка засвідчує факти (відомості щодо особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), які існують на певну дату, то виписка буде безстроковою.
Відтепер не стягуватиметься плата за одержання виписки з Єдиного державного реєстру при проведенні державної реєстрації:
- - юридичної особи;
- - фізичної особи підприємця;
- - змін до установчих документів юридичних осіб;
- - змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі;
- - припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за судовим рішенням щодо визнання ФОП банкрутом,
- - при внесенні до Єдиного державного реєстру судового рішення щодо скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
З огляду на вище викладене, можна зробити висновок, що скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є обґрунтованим, оскільки саме свідоцтво несло на собі обтяження і затрати часу і грошей. Запроваджувати нову процедуру чи новий документ, що свідчить про державну реєстрацію, не потрібно, оскільки у нас наявна процедура видачі виписки з Єдиного держреєстру. Отже, можна говорити про оптимізацію та зменшення бюрократії під час процедури державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців.
Обновлено (12.05.2011 13:23)
- Мінрегіонбуд розповів, як визначати категорію складності об’єкта будівництва
- С 13 мая 2011 года вступят в силу изменения в КЗоТ по оплате труда командированных работников
- Як у декларації відображаються запізнілі податкові накладні
- Период отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет не включается в страховой стаж для выплаты пособий по временной нетрудоспособности
- Набрали чинності внесенні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»
- Тарифи на електроенергію для населення
- Визначення сум добових витрат на відрядження
- Підприємці та юрособи з 07.05.2011 р. при отриманні ліцензій та сплаті податків можуть керуватися витягом чи випискою з ЄДР
- НКРЕ про застосування тарифів на електроенергію
- Все про застосування податкової соціальної пільги у 2011 році