Травень 2012
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Пільги щодо збору за першу реєстрацію транспортних засобів в Україні

Друк

З набранням чинності 1 січня 2011 року розділом VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу» ПКУ від 02.12.10 р. №2755-VII (зі змінами та доповненнями) визначено таким, що втратив чинність, Закон України від 11.12.91 р. №1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», в результаті громадяни сплачують одноразово платіж «збір за першу реєстрацію транспортних засобів» при купівлі нового транспортного засобу або при ввезенні його з-за кордону.

Так, у ПКУ визначено, що пільги зі сплати транспортного збору надаються найменш захищеним верствам населення, яким транспортний засіб було придбано за рахунок державного чи місцевого бюджетів або безоплатно передано. Норма чітко встановлює види транспортних засобів, які не обкладаються збором, а саме: легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів.

Зокрема, відповідно до п. 1 статті 235 ПКУ від сплати збору за першу реєстрацію транспортних засобів звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України.

Інваліди незалежно від групи інвалідності (особи зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності та потребі у соціальній допомозі і захисті). Підставою для надання пільги є пенсійне посвідчення або довідка лікарняно-трудової експертної комісії.

При розгляді питання щодо можливості надання пільги одному з батьків, які доглядають дитину-інваліда або інваліда з дитинства, забезпечення автомобілем здійснюється відповідно до Постанови КМ України від 19.07.2006 р. №999 Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями .

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є висновок обласної, центральної міської у мм. Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.

Наявність пільг зі сплати транспортного збору не скасовує обов’язку власника зареєструвати транспортний засіб у спеціально уповноважених органах. У реєстраційних документах на автомобіль підрозділом МВС робиться позначка про видачу автомобіля головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, а також про заборону відчуження автомобіля та передачі права керування ним без дозволу головного управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.

Якщо автомобіль видано для обслуговування інваліда одному з батьків, які доглядають дитину-інваліда або інваліда з дитинства, то за наявності у такого інваліда документа, що підтверджує інвалідність, довідки про медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним або зі звичайним керуванням та висновку щодо протипоказань на керування транспортними засобами, збір за першу реєстрацію з власника такого транспортного засобу не справляється.

Таким чином, пільга фізособам зі сплати збору за першу реєстрацію надається визначеним у пп. 235.1 статті 235 ПКУ категоріям громадян лише за один легковий автомобіль, що відповідають зазначеним у статті 235 ПКУ параметрам (умовам).

Також звільняються від сплати цим видом збору транспортні засоби, які придбані та/або передані деяким видам юросіб, а саме: будинки-інтернати, пансіонати для ветеранів війни і праці, геріатричні пансіонати, реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

Фізичні та юридичні особи відповідно до п. 239.3. статті 239 ПКУ зобов’язані при першій реєстрації в Україні пред’являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, — відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.

У разі відсутності документів про сплату збору або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні не проводиться.

Разом з тим, зазначені юрособи, що отримали транспортні засоби, профінансовані з державного або місцевого бюджетів, зобов’язані у десятиденний термін після реєстрації транспортного засобу у спеціально уповноважених органах подати до відповідного органу ДПС за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, засвідчені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Форма Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів затверджена наказом ДПАУ від 23.12.10 р. №994 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів », затвердженим у Міністерстві юстиції України 30.12.10 р. за №1423/18718.

При заповненні розрахунку суми збору за першу реєстрацію пункті 7 слід заповнити: тип, марку та модель, номерний знак транспортного засобу, дату першої реєстрації, об’єм циліндрів двигуна (см3), сума збору повинна дорівнювати сумі пільги.

Зазначений розрахунок вважається податковою декларацією, а отже, за її неподання податкові органи можуть застосувати відповідні санкції відповідно ст. 128 ПКУ.

Фізичним особам жодного розрахунку подавати не потрібно.

Якщо фізична чи юридична особа, яка одержала легковий автомобіль за вищезазначених умов, захоче його продати, то відповідно до п. 235.2 статті 235 ПКУ наступний власник зобов’язаний здійснити реєстрацію такого транспортного засобу та сплатити транспортний збір.

Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ, №17, 28.04.2012р.

ДПС у Львівській обл.


 

Использованы материалы "Дебет-Кредит" украинский бухгалтерский портал

Максим Наливкин

TOP 10 новин

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next

А.Портнов: «Все 32 тысячи адвокатов должны войти в единую организацию»

28-04-2012 Перегляди: 271

«Законопроект «Об адвокатуре и адвокатской деятельности» предусматривает предоставление более широки...

Детальніше ...

Індекс інфляції за квітень 2012 р. — 100,0%

07-05-2012 Перегляди: 179

За повідомленням Державного комітету статистики, індекси у квітні 2012 р. становили: – індекс спожи...

Детальніше ...

Таможенники предлагают сделать обязательным наличие таможенной декларации на товары иностранного про…

20-04-2012 Перегляди: 160

Государственная таможенная служба внесла в Минфин ряд законодательных инициатив, с помощью которых п...

Детальніше ...

Законопроект о едином регистрационном документе для предпринимателей рекомендуют к принятию в качест…

20-04-2012 Перегляди: 148

Комитет по вопросам промышленной и регуляторной политики и предпринимательства рекомендовал принять ...

Детальніше ...

Зміни у Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат

13-04-2012 Перегляди: 140

Постанова ФСС від НВВ від 01.03.2012 р. №4 «Про внесення змін до Порядку призначення, перерахува...

Детальніше ...

Анализ проблем подтверждения таможенной стоимости товаров: практические рекомендации экспертов ЮК «П…

20-04-2012 Перегляди: 137

Открывал семинар Герман Таслицкий, директор компании «Правозащита Украина», юрист практики таможенно...

Детальніше ...

Деякі особливості сплати екоподатку за розміщення відходів

11-04-2012 Перегляди: 126

Лист Мінприроди від 06.03.2012 р. №4794/07/10-12 Щодо надання роз'яснень стосовно сплати екологічног...

Детальніше ...

ГНСУ разъяснила, как определить даты НО и НК при поставке по долгосрочному договору с оплатой за сче…

19-04-2012 Перегляди: 123

В случае поставки/приобретения товаров (работ, услуг) за счет бюджетных средств налоговые обязательс...

Детальніше ...

Оптимизирован порядок декларирования доходов физических лиц

28-04-2012 Перегляди: 121

Законом Украины от 24.04.2012 г. № 4661-VI Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяки...

Детальніше ...

По новым Правилам предоставления телекоммуникационных услуг операторы будут возвращать неиспользован…

19-04-2012 Перегляди: 117

Кабинет Министров постановлением № 295 Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційн...

Детальніше ...

online pro

Курси валют до гривні

Курси валют ЄЦБ

 Середа, 09 травня 2012.
Європейський євро. Офіційна валюта 17 країн «єврозони» (Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії , Франції, Естонії). Також валюта використовується ще в 9 державах, 7 з яких - європейські. EUR         
Шведська крона SEK         
Норвезька крона NOK         
Датська крона DKK         
Литовський лит LTL         
Латвійський лат LVL         
Болгарський лев BGN         
Швейцарський франк CHF         
Чеська крона CZK         
Фунт стерлінгів. Банки окремих територій у складі Великобританії (три банки Шотландії, чотири банки Північної Ірландії) випускають банкноти зі своїм дизайном. GBP         
Хорватська куна HRK         
Угорський форинт HUF         
Польський злотий PLN         
Новий румунський лей. Станом на 1 липня 2005 року валюта Румунії новий румунський лей(RON). 1 RON дорівнює 10.000 старих румунських леїв (ROL). RON         
Російський рубль RUB         
Нова турецька ліра. Нова турецька ліра. Станом на 1 січня 2005 року валюта Республіки Туреччина є нова турецька ліра (TRY). 1 TRY дорівнює 1000000 старих турецьких лір(TRL). TRY         
Австралійський долар AUD         
Канадський долар CAD         
Китайський юань CNY         
Тайський бат THB         
Долар США USD         

Офіційний курс гривні до іноземних валют
10.05.2012
100 Доларів США 798.8900
100 Євро 1040.5542
10 Російських рублів 2.6802

Офіційні курси банківських металів за 10 тройських унцій (грн)
10.05.2012
Золото 129979.40
Срiбло 2363.12
Платина 121511.17
Палладiй 51128.96

Середньозважений курс на міжбанківському ринку
08.05.2012
грн. за 100 доларів США 802.98

Середньозважений курс на готівковому ринку
07.05.2012
Купівля, грн. за 100 доларів США 800.85
Продаж, грн. за 100 доларів США 804.26

Использованы материалы НБУ