Главная
США і Росія: шлюб за розрахунком Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 23:45

Чому Вашингтон і Москва націлені на міжнародне співробітництво незалежно від того, як складаються їх двосторонні відносини

ВАШИНГТОН - В останні десятиліття відносини Вашингтона і Москви були далекі від ідеальних, однак, попри всі розбіжності, дві держави завжди знаходили можливості для співпраці. Особливо тоді, коли стикалися c кризами, потенційно небезпечними для інтересів обох держав.

Започаткована президентом Бараком Обамою політика «перезавантаження» останнім часом забуксувала. Росія перейшла до практики «симетричних відповідей» на дії США: так, у відповідь на «закон Магнітського», був прийнятий закон Діми Яковлєва». Держдепартамент і МЗС РФ періодично обмінюються різкими заявами.

Дмитро Суслов, заступник директора дослідницьких програм Ради із зовнішньої і оборонної політики, відзначає: «У останні місяці ускладнилося взаємодія Росії і США з врегулювання міжнародних криз. На це впливає погіршення двосторонніх відносин в кінці 2012 року, їх політизація, зниження взаємної довіри і так далі».

«Крім того, дві держави по-різному оцінюють розвиток міжнародних відносин в цілому, - продовжує Суслов. - Вони, можна сказати, живуть у різних світових координатах. Якщо США віддають явний пріоритет питань захисту прав людини, то Росія залишається прихильником традиційного розуміння державного суверенітету: саме це ми бачимо в постійній російської критиці дій США з Лівії, Сирії і цілого ряду інших питань. Росію ображає, що США фактично діють в односторонньому порядку, на основі рішень, прийнятих у Вашингтоні та підтриманих деякими американськими союзниками».

Однак це не заважає співпраці Вашингтона і Москви з багатьох напрямків.

«Можливості співпраці є завжди і абсолютно очевидно, що ними треба користуватися», - відзначає Микола Петро (Nicolai Petro), професор політології Університету Рід-Айленда (University of Rhode Island).

Він нагадує, що в останні роки Росія стала важливим партнером США в справі боротьби з «відмиванням грошей», у тому числі грошей, пов'язаних з наркоторгівлею і тероризмом. Москва виступає в ролі ключового посередника в конфлікті Сполучених Штатів з Іраном і реалізує введені США санкції, якщо вважає це можливим. Петро нагадує, що в 2012 році російська влада заморозила рахунки іранського посольства в Росії.

Микола Петро також вказує на транспортний вузол НАТО в Ульяновську, який дозволила створити Росія - він зіграє важливу роль у процесі виведення міжнародних сил з Афганістану. У свою чергу, Пентагон оплатить поставки 21 російського гелікоптера Афганістану.

«Росія рефінансувала кредити, видані держав єврозони і постійно виступає на підтримку євро і європейських фінансів, - продовжує Петро. - Криза на Кіпрі підтвердив, що для управління світовою економікою потрібно докладати більше зусиль, і Росію запросили до участі в цьому процесі. В цілому, Росія здатна надавати велику допомогу в кризових ситуаціях, якщо, звичайно, їй дозволять це робити».

«США і Росія, будучи постійними членами Ради безпеки ООН і великими державами, змушені займатися разом “гасінням пожеж”. Більш того, навіть в тих питаннях, де позиції США і Росії розходяться, у двох держав є загальні інтереси, наприклад, вони зацікавлені в тому, щоб у разі можливого повалення Башара Асада йому на зміну не прийшли фундаменталісти», - наголошує Дмитро Суслов.

Останнім прикладом такої співпраці став криза, викликана діями Північної Кореї.

Ендрю Вайсс (Andrew Weiss), директор Центру Росії і Євразії дослідницької корпорації RAND, відзначає: «Незважаючи на всі серйозні розбіжності у відносинах США і Росії, проблеми - на зразок північнокорейської - демонструють, що в деяких найважливіших питаннях Вашингтон і Москва здатні забути про розбіжності і діяти прагматично, у вищих інтересах міжнародного співтовариства».

Джошуа Сперо, професор Університету Фитчбург (Joshua Spero, Fitchburg State University) нагадує, що співпраця може бути вигідна двом державам не тільки для оперативного реагування на кризові ситуації, але і для забезпечення довгострокової стабільності: «Якщо ситуація в світовій економіці покращиться, то це приведе до пожвавлення торгівлі. У разі якщо вдасться вирішити суперечку навколо Європро, співпраця США і Росії зможе привести до зниження ймовірності початку нових криз».

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Чак Хейгел в Конгресі Друк e-mail
Чак Хейгел
Міністр оборони США Чак Хейгел заявив, що поданий президентом Обамою проект бюджету дозволяє продовжити перетворення сил, орієнтованих на операції проти інсургенцій, в багатофункціональні сили, спроможні виконувати весь комплекс операцій по всьому світу.

У четвер Хейгел виступив у Комітеті Палати представників у справах збройних сил на слуханні, присвяченому військового бюджету. Він сказав, що запропонований військовий бюджет відповідає пріоритетам адміністрації в Азії, передбачаючи такі заходи, як передислокація підрозділів морської піхоти в Австралію. Він також зазначив, що бюджет забезпечує захист від почастішали атак, загрозливих кібербезпеки.

Як зазначив Хейгел, бюджет передбачає менш значне, ніж планувалося, підвищення платні для військовослужбовців, підвищення плати за медичне обслуговування і виділення коштів на закриття баз, покликане заощадити військовим серйозні кошти в довгостроковій перспективі. Багато членів Конгресу незадоволені цими пропозиціями. За словами міністра оборони, скорочення витрат необхідно для того, щоб у довгостроковій перспективі зберегти важливі допомоги і пільги, при цьому уникнувши істотного скорочення чисельності та боєздатності збройних сил.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 23:15

Міністр оборони виступив на слуханнях, присвячених військового бюджету

 
Едвард Лукас: дні Путіна до влади полічені Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 21:45

Редактор журналу The Economist про глобалізації «списку Магнітського», кіпрському феномен, Сочі, Femen, Березовського і новому російському тандемі

Будучи кореспондентом в Східній Європі, Лукас став свідком драматичних змін у колишньому радянському блоці: краху і народження держав і політиків. Він автор двох книг-розслідувань: New Cold War («Нова холодна війна: як Кремль загрожує Росії і Заходу») і опублікованій в березні цього року книги Deception («Обман: шпигуни, брехня і як Росія обдурює Захід»).

В інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки» Едвард Лукас дав оцінку тим, що відбувається в Росії і навколо неї подій і поділився прогнозами про те, як вирішиться лідерська дилема системи.

Фатіма Тлисова: Едвард, спасибі за те, що ви прийшли в студію «Голосу Америки». Я сприймаю як високу честь можливість взяти у вас інтерв'ю, а глядачам і читачам «Російської служби» буде цікаво почути вашу думку про Росію і її лідерів. Останні кілька тижнів російські події опинялися в світових топ-новинах. Але давайте почнемо з найсвіжішої - як ви оцінюєте візит президента Володимира Путіна в Німеччину?

Едвард Лукас: Я думаю, що Путін втрачає свою хватку. Доказ тому - серія загадкових публічних заяв, які змусили мене повірити, що він не цілком розуміє, що відбувається в Росії, так само як і те, як на Заході сприймають Росію. Ми бачили його дивне виступ з Ангелою Меркель, де він звинуватив дівчат з «Пуссі Райот» в антисемітизмі - абсолютно безглузде. Він міг звинуватити їх у неповазі до релігії або заявити, що кожна країна має свої правила відносно публічних правопорушень, але він зробив абсурдне висловлювання. Його зауваження з приводу руху Femen також прозвучали абсурдно. Все це змушує мене згадати ті дні, які прийнято називати «гострим путінізмом», коли він дійсно був «головним хлопцем» в Росії - користувався величезним авторитетом усередині російської політичної системи, величезною популярністю в Росії, а також значною підтримкою ззовні. Зараз же він втрачає позиції по всіх трьох параметрах.



Фатіма Тлисова: Минулого тижня ми побачили новий російський закон про Інтернет в дії: Twitter, Facebook повідомили, що були змушені видалити деякі сторінки під загрозою блокування в Росії, з'явилося повідомлення про те, що Skype надав ФСБ коди для прослуховування переговорів. Ці дії влади мотивують бажанням захистити дітей від згубного впливу Інтернету. Захід критикує закон. А вас не хвилює в Англії, що ваші діти можуть побачити і дізнатися в Інтернеті?

Едвард Лукас: Як батька трьох дітей, мене, безумовно, хвилює поширення порнографії і можливий доступ дітей до порнографічних матеріалів. У Великобританії йде велика дискусія щодо того, чи повинні інтернет-провайдери зробити якийсь фільтр для подібної інформації, чи може дорослий мати право вимкнути цей фільтр, чи має цей фільтр бути автоматичним...

Але я думаю, що ці питання дуже далекі від дій Путіна і його ідеї «інформаційної безпеки», яка насправді є прикриттям для цензури. Мені здається, що звинувачення в публікації порнографічного та екстремістського контенту будуть використані таким чином, що це в кінцевому підсумку приведе до створення варіанти китайської системи - до зведення «великої стіни» навколо російського Інтернету. При цьому регулювати зміст будуть до такої міри, щоб росіяни могли вільно обмінюватися фотографіями кошенят, використовувати мережу для знайомств і публікації забавних зображень або відео автоаварій... АЛЕ - політичні теми, які, як вони побоюються, можуть стати масовими, будуть практично під контролем.

Я думаю, що зараз для них це надзвичайно важливо, оскільки більшість росіян хоча б «злегка» не схвалюють Путіна. Люди вважають ситуацію безглуздою, вони відчувають, що економіка розвивається в потрібному напрямку, їх хвилює корупція і погане управління, а все це - дуже небезпечна основа для протестів. Хоча ці протести можуть бути і не зовсім політичними, тим не менше, люди переживають про те, що багато речі робляться неналежним чином, а Інтернет дає їм можливість поскаржитися, висловитися. Потенційно це може бути великою загрозою для Кремля. Особливо, коли Путін робить щось смішне, і раптом це безглузде скрізь по всьому YouTube, і люди пишуть під цими відео смішні коментарі - Кремлю таке не подобається.

Адже насправді, суть всієї цієї нової політики полягає не в кандидатах, вибори та демонстраціях, а в тому, як у тебе репутація. Смішний чи ти для публіки? По суті, Путін все частіше виглядає безглуздо, а коли люди стають безглуздими, їх сильно турбують ті, хто над ними потішається.



Фатіма Тлисова: Кіпр став ще однією важливою «російської» темою. Версії того, що відбувається різняться в поясненнях російських і неросійських політиків. Що означає, на ваш погляд, банківська криза на Кіпрі для Росії, і якого розвитку подій ви очікуєте?

Едвард Лукас: Я вважаю, що Кіпр - це дуже цікавий приклад великого геополітичного поразки Росії. І причина ось у чому. Німеччина проштовхнула дуже жорсткий пакет економічної допомоги, в якому велика частина втрат припала на вклади російського походження. Подібного не могло трапитися в колишні роки, коли, скажімо, канцлером Німеччини Герхард Шредер. Німці б сказали тоді «ми повинні захищати росіян і російські інтереси».

Мені, безумовно, шкода чесних росіян, які так вже сталося, живуть на Кіпрі і мають там банківські вклади. І я дуже співчуваю тим, можливо, трохи чесним російським бізнесменам, які вклали свої гроші в кіпрські офшори, замість того, щоб вкласти їх у свої місцеві банки. Але найбільші невдахи в цій ситуації - власники «брудних грошей», отриманих незаконно. Люди, які крадуть десятки мільярдів доларів у народу Росії. Ті, хто не платить податки від поцуплених природних ресурсів, від величезних хабарів. Всі ці «брудні гроші» відводяться з Росії, і жирний шматок з цього потоку дістався Кіпру - власники цих грошей зараз несуть колосальні втрати. Я думаю, що це добре.

Я думаю, Кіпр - тільки початок, існує багато банків у тому числі і в моїй країні, в Англії, наприклад, згадати Віргінські і Кайманові острови - офшори є по всьому світу. Вони приймають «брудні» гроші з Росії, відмивають їх і впорскують в західну фінансову систему. До речі, навіть у США є банки в Нью-Йорку, які взялися відмивати ці гроші. Я хочу побачити початок «великої чистки» по всьому світу. І я думаю, що Кіпр стане початком цього процесу.



Фатіма Тлисова: Очікується, що Держдепартамент США опублікує днями «список Магнітського». Ще під час обговорення цього закону деякі американські політики прогнозували, що цей закон має потенціал стати глобальною ініціативою. Які ваші прогнози?

Едвард Лукас: «Закон Магнітського» чудовий! Я шкодую лише про те, що список недостатньо великий, що закон не був прийнятий раніше, і ще не всі країни приєдналися до цієї ініціативи. Я думаю, дуже важливо показати людям, які не просто вкрали у власного народу 230 мільйонів доларів (і це тільки в рамках цієї справи, а якщо ширше, то десятки мільярдів доларів), але і вбивали при цьому людей, що заважали їм красти. Це не просто організована злочинність - це банда вбивць.

Я думаю, що спроба внести цих людей в «чорний список» на отримання віз, заморожування їх банківських рахунків - дуже корисну справу. Я дуже радий, що Конгрес зробив це, показавши адміністрації Білого дому, що можна і демонструвати силу. Досі не можу зрозуміти, чому в адміністрації тремтіли коліна від цього закону - напевно у зв'язку з політикою «перезавантаження», яка, на мій погляд, була величезною помилкою. Але в підсумку закон показав переваги американської системи - законодавча гілка наполягла і адміністрації врешті-решт довелося поступитися. Мені здається, що «закон Магнітського» задаватиме тон і іншим країнам: якщо американці змогли це зробити, то зможе і Англія, Німеччина, Франція і Нідерланди.

Дуже важливо пам'ятати, що цей закон - у жодному разі не антиросійський крок. Кожен опитування громадської думки показують, що приблизно в два рази більше росіян підтримують «закон Магнітського», що виступають проти нього. І це справедливо. Адже Магнітський був уособленням сучасного високоосвіченого патріота Росії - саме той тип російської еліти, на який громадяни країни покладають надії на краще майбутнє. Він викрив саме ті процеси, які ведуть Росію в найгіршому напрямі. І був убитий за це. Цілком справедливо, що Заходу потрібно робити все можливе, щоб наслідки для винних були публічними і невідворотними.



Фатіма Тлисова: Столиця вашої країни Лондон також в черговий раз стала епіцентром «російських топ-ньюс» - на цей раз у зв'язку зі смертю Бориса Березовського. Залишилися питання, наприклад, що, як і чому зараз? І звичайно, питання про «покаянний листі» Путіну? Що ви думаєте про все це?

Едвард Лукас: Якщо цей лист є, я б хотів побачити його. Адже це так легко, коли хтось помирає. Припустимо, зараз, якщо я раптом помру, випадково потрапивши під автобус, як буде легко для Кремля видати лист з таким змістом: «Едвард Лукас вибачився перед містером Путіним за всі свої помилки». В такому випадку - дайте подивитися на цей лист. Ви знаєте, не так складно перевірити, чи дійсно це лист написаний рукою Березовського і як воно потрапило до них. Тому я з великою недовірою ставлюся до цієї історії і з невеликим підозрою ставлюся до так званого інтерв'ю Березовського, яке було взято «не для публікації» напередодні його смерті. Відчувається запах «інформаційної війни» навколо всієї цієї історії.

Що стосується смерті - я був би здивований, якби з'ясувалося, що Березовський був убитий на замовлення Кремля, тому що, безумовно, він був дуже корисним для них. Він був глибоко дискредитованої, непопулярною фігурою, токсичною для опозиційного руху. Адже як легко Кремлю звинуватити опозицію в отриманні грошей від олігархів: будь то Гусинський, Березовський або Ходорковський. Ці люди, особливо Березовський, непопулярні в Росії. Спогади росіян про 1990-х - дуже неприємні, а Березовський асоціювався з цієї ерою «кредитного» капіталізму і єльцинської епохи.

Звичайно, зараз всі забувають, що Путін і Березовський були великими друзями, і Путін багато в чому завдячує своїм приходом до влади Березовському. Я ніколи не вважав Березовського і Путіна опозиціонерами. Я думаю, що вони стали ворогами, залишаючись при цьому механізмами однієї машини. Коли Березовський став критикувати режим Путіна з Лондона, красномовно скаржачись на зрощування бізнесу, злочинного світу і спецслужб, на маніпуляцію засобами масової інформації і так далі, я пам'ятаю, на одній з таких зустрічей став російський і сказав: «ви дуже точно описали монстра, але ви втратили одну деталь - це монстр, якого ви створили».

Я дуже співчуваю дружині або дружинам Березовського, його дітям та іншим близьким людям. Передчасна смерть - це завжди сумно. Але мені здається, він уособлював все, що неправильно в російській владі, і в цій ролі був дуже зручний для Путіна. У мене немає ніякої інсайдерської інформації про розслідування справи, але я думаю, що його біографія зберігає ще багато питань. У що ми повинні повірити? У те, що сказав він, або в те, що кажуть інші люди, або в те, що сказав про нього Кремль?



Фатіма Тлисова: Яким ви бачите майбутнє Володимира Путіна після президентства? Були прогнози про те, що він хоче зайняти високий пост в Міжнародному олімпійському комітеті, також писали про можливе продовження його кар'єри у Світовому банку та інших світових організаціях. Що прогнозуєте ви?

Едвард Лукас: Я думаю, його дні у владі полічені, і він більше не має авторитет всередині російського кола впливу. Він все ще сильна фігура, але вже не така сильна, як раніше. Він все ще популярний, але вже не так популярний, як раніше.

Я думаю, Сочі стане для нього серйозним випробуванням, тому що, в якомусь сенсі, це - уособлення все, що неправильно в путінського режиму. Це місце з історією масової жорстокості, саме тут відбувався геноцид черкесов, що влада Росії не тільки не хочуть визнавати, але просто не хочуть згадувати зовсім. Тут витрачено і вкрадено величезну кількість грошей, будівництво всіх об'єктів йде пізніше призначеного терміну. Все дуже погано продумано. Місце наповнено службами безпеки, але в той же час вразливим для тероризму. Мені здається, є достатньо причин вірити в те, що все може піти не так вже добре, і що Олімпіада погано позначиться на іміджі Путіна. Він ризикує. І мені цікаво, чи не думає він, що ще не пізно відмовитися від цієї витівки, адже від неї стільки головного болю. У будь-якому випадку, йому доведеться пройти через Сочі, і це може ускладнити його політичні позиції.

Дуже важко залишити владу, коли ти прийшов до неї, на моє глибоке переконання, через вбивство сотень людей - не тільки в Чеченській війні, але також в загадкових вибухах у Москві та інших місцях. Мільярди доларів були вкрадені, найімовірніше - сотні мільярдів. І ти нажив безліч ворогів. Як вийти з такої ситуації? Це складно. Він не може залишитися, але і не може піти. Мені не шкода його, але я думаю, він у важкій ситуації. Можливо, він озирається назад і думає про Борисі Єльцині. Про те, як Єльцин зробив щось на кшталт угоди з чекістами, щоб уникнути імпічменту і уберегти себе і свою родину від в'язниці. І мені здається, Путін зараз, можливо, думає, а хто стане тим Березовським, який врятує Путіна? І хто замінить його?

Є ймовірність того, що ми побачимо зміну вищого особи, що, звичайно, не означає реальної зміни режиму. Можливо, наприклад, що ми побачимо Сергія Іванова на передньому плані в якості нового лідера. Є й інші можливі комбінації, такі як тандем Шойгу і Кудріна з Путіним, держащимся на певної дистанції.

Думаю, вони сподіваються виграти ще трохи часу, змінивши для цього публічне обличчя режиму. Путіна, вже дратівної своєю присутністю на телебаченні, змінять досить популярні Шойгу і Кудрін. Це дасть їм більше часу, а також відволіче подразнюючу увагу Заходу. Вони можуть озвучити антикорупційні ініціативи і ліберальні зміни в законодавстві. Можливо, ми побачимо повторення того, що робив Медведєв - ті ж нескінченні липові реформи. Я думаю, подібний варіант розвитку можливий. Допускаю, що вони також можуть злегка реформувати бізнес-модель, зробити її більш сприятливою для західних інвестицій. Можливо, вони змінять та інші речі, які критикуються Заходом як негативні риси російської економіки. І це також дасть їм додатковий час. Але зрештою ми повинні визнати той факт, що це все той же злочинний режим, з жахливими брудними таємницями в сейфі. Їм буде досить важко втекти від того, що вони створили самі.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Генерал Брідлав про паузу в «перезавантаження» і про російській сфері впливу Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 21:15

Кандидат на пост командувача силами НАТО в Європі виступив в Сенаті

Філіп Брідлав Як заявив в четвер 11 квітня генерал ВПС Філіп Брідлав, номінований президентом Обамою на посаду командувача силами НАТО в Європі, сьогодні в політиці «перезавантаження» американо-російських відносин має місце своєрідна пауза. На думку генерала, Росія залишиться основним чинником регіональної напруженості в Європі аж до 2020 року.

Відносини між США і Росією - ворогами в часи «холодної війни» - знову різко погіршали в результаті війни 2008 року між Росією і проводила прозахідну політику Грузією, потім покращилися в ході першого терміну президента Обами. У 2010 році Обама і Дмитро Медведєв (на той час - президент Росії) підписали новий договір про скорочення ядерних озброєнь. Проте з поверненням на президентське крісло в травні минулого року Володимира Путіна американо-російські відносини знову зіпсувалися: розбіжності між Москвою і Вашингтоном охоплюють широкий спектр питань - від ситуації в Сирії до прав людини.

У своєму письмовому заяві Філіп Брідлав охарактеризував Росію як країну, яка прагне до статусу наддержави. Правда, за словами генерала, досягти цього Росії заважають «системні дефекти».

«Росія залишиться основним чинником регіональної напруженості аж до 2020 року, чому сприяють її географічне положення, велика кількість мінеральних ресурсів і прагнення до впливу в регіоні», - заявив генерал Брідлав. Він підкреслив, що «завдання США і НАТО - переконати наших союзників і партнерів, що мешкають на території, яку Росія оголосила сферою свого впливу, у нашої рішучості».

Охарактеризувавши нинішній стан американо-російських відносин як паузу, генерал відзначив раніше досягнутий у цій сфері прогрес. Правда, потім в Росії відбулися, як підкреслив Філіп Брідлав, деякі політичні зміни, в результаті чого розвиток відносин «істотно сповільнилося».

Разом з тим генерал Брідлав зазначив, що необхідно продовжувати політику «залучення» Росії і неприпустимість ставлення до неї як до ворога. У зв'язку з цим Філіп Брідлав вказав на допомогу, яку Росія надає міжнародної спільноти у боротьбі з піратством.

«Я думаю, що Росія як і раніше надає великий вплив на те, що відбувається в Європі, і ми повинні знайти шляхи співпраці», - сказав Брідлав.

Ці слова прозвучали в ході виступу генерала перед сенатським комітетом у справах збройних сил. Філіп Брідлав повинен отримати схвалення Сенату, щоб змінити на посаді командувача силами НАТО в Європі адмірала Джеймса Ставрідіса, який обіймав цю посаду протягом чотирьох років.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Чому погіршилися американо-російські відносини і як їх поліпшити? Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 19:45

Американські експерти в «Йордан-центрі»: «перезавантаження слід почати з самих себе»

Протягом останніх декількох років американо-російські відносини значно погіршилися і відповідальність за це поділяють уряди обох країн. До такого висновку дійшли учасники дискусії, що відбулася в Нью-Йоркском університеті. При цьому експерти зосередилися на відповідальності американської сторони, ствердно відповівши на поставлений організаторами обговорення питання - «чи слід почати перезавантаження з самих себе?».

Круглий стіл було організовано «Йордан-центром» (Jordan Center), який був створений при Нью-Йоркском університеті в 2011 році на кошти його випускників, бізнесмена Бориса Йордана і його дружини Єлизавети, з метою поглибленого вивчення минулого, сьогодення і майбутнього Росії». У дискусії брали участь останній посол Сполучених Штатів в СРСР Джек Метлок, колишній сенатор і кандидат в президенти США (а до цього - професійний баскетболіст) Білл Бредлі і професор Нью-Йоркського і Прінстонського університетів, історик Стівен Коен, більше сорока років присвятив вивченню Радянського Союзу і Росії. Брав участь у дискусії і сам Борис Йордан, який народився в США в родині російських емігрантів, але зробив кар'єру в Росії, де він заснував фінансову групу «Ренесанс Капітал». Йордан був генеральним директором «Газпром-Медіа», керував НТВ (звідки пішов після того, як телеканал організував пряму трансляцію штурму театру на Дубровці, де терористи захопили глядачів мюзиклу «Норд-Ост» в 2002 році), а нині він - президент «Групи Ренесанс Страхування», однією з 15 найбільших страхових компаній Росії.

Міфи «холодної війни»

Експерти погодилися в тому, що у Сполучених Штатів і Росії багато спільних інтересів, а існуючі розбіжності не носять фундаментального характеру. При цьому між колишнім послом Джеком Мэтлоком і професором Стівеном Коеном зав'язалася жвава дискусія про те, чи можна охарактеризувати нинішній стан американо-російських відносин, як продовження «холодної війни». Метлок категорично заявив, що цей термін застосовується сьогодні, так як розбіжності між двома країнами є «вторинними» або ґрунтуються на нерозуміння один одного, хоча, за словами дипломата, ці розбіжності можуть сприйматися сторонами вельми емоційно, що ускладнює раціональне співпрацю.

Метлок, нещодавно знову побував у Москві, зазначив, що сьогодні в Росії живуть і працюють десятки тисяч американців, що неможливо було уявити, коли він був послом в СРСР. Більш того, вважає дипломат, по ряду ключових питань міжнародної політики - Північна Корея, Афганістан, Іран - позиції США і Росії практично збігаються.
Професор Коен вважає, що США і Росія знаходяться «якщо не в змозі, то на межі нової холодної війни.

На думку Метлока, тінь на двосторонні відносини продовжують кидати «міфи» про «холодну війну», поширені в обох країнах. У США вважають, що Америка виграла «холодну війну», у той час як у Росії поширена думка, ніби «Захід ввів в оману радянського президента Михайла Горбачова. Метлок, будучи безпосереднім свідком і учасником процесу закінчення «холодної війни», а також зустрічей Горбачова з президентом Рональдом Рейганом, заявив, що адміністрація США, визнаючи право на вихід з СРСР балтійських республік, ніколи не прагнула до розвалу Радянського Союзу. «Ми хотіли допомогти Горбачову зберегти Союз Незалежних Держав», - сказав він.

На думку дипломата, процес розпаду Союзу був результатом внутрішніх протиріч і спровокований Борисом Єльциним, який «повівся як цар». «Тому, коли Путін називає розпад Радянського Союзу геополітичною катастрофою, мені завжди хочеться йому нагадати про роль у цьому процесі Єльцина», - додав Метлок.

Дипломат вважає, що від закінчення «холодної війни» виграли обидві сторони. Правда, на думку Метлока, міф про перемогу Америки переконав деяких політиків, особливо в оточенні Джорджа Буша молодшого, в тому, що Сполучені Штати, будучи єдиною наддержавою, можуть діяти на міжнародній арені в односторонньому порядку.

З тим, що такий «триумфаторство» Вашингтона не дозволив створити партнерські відносини з Москвою, погодилися і інші учасники дискусії. Професор Коен виділив три аспекти американської зовнішньої політики, які не дозволили побудувати партнерські відносини з пострадянської Росією: розширення НАТО на схід, прийнята Біллом Клінтоном політика «вибіркового співпраці» з Москвою, спрямована на отримання максимальної вигоди для США, і практика «просування демократії», яку Кремль вважає «втручанням у свої внутрішні справи».

На думку Коена, оголошений президентом Бараком Обамою політика «перезавантаження» не змінила ці ключові підходи до відносин з Росією і тому була приречена на провал.

Розширення НАТО на Схід

На думку учасників дискусії, розширення НАТО на Схід стало ключовою подією, що визначив вектор недовіри у відносинах між Росією і США - особливо в світлі заяв Горбачова про те, що СРСР погодився на об'єднання Німеччини лише в обмін на запевнення тодішнього Держсекретаря Джеймс Бейкер, що НАТО «ні на дюйм не просунеться на Схід». Сенатор Білл Бредлі був настільки заінтригований цими заявами, що вирішив з'ясувати у Бейкера, чи говорив той щось подібне.

«Коли я з ним зв'язався, Бейкер спочатку заперечував це, але потім передзвонив і сказав, що перевірив свої архіви і з'ясував, що так, він дійсно говорив «ні на дюйм не просунемося на Схід», але мав на увазі при цьому Східну Німеччину, а не Східну Європу, - розповів колишній сенатор. - Коли він повернувся з переговорів з Горбачовим і доповів про них презденту Бушу (старшому - М. Р.), той сказав, що це формулювання необхідно змінити, тому що він не міг обіцяти, що територія Східної Німеччини не увійде до НАТО. Підсумковим компромісом було те, що на території НДР можуть бути дислоковані тільки німецькі войса НАТО».

За словами Бредлі, він обговорював це питання з тодішнім радником президента з національної безпеки Brent Скоукрофтом, і той, як і Бейкер, підтвердив, що питання про розширення НАТО в Східну Європу не обговорювалося, і що Горбачов «неправильно інтерпретував слова Бейкера». Бредлі зазначив, що вважає і Горбачова, і Бейкера «чесними людьми», і підкреслив, що в даному випадку сторони «не зрозуміли один одного». Якщо це дійсно так, то це, можливо, «найтрагічніша непорозуміння в історії», резюмував колишній сенатор. 

Білл Бредлі вважає, що США втратили ряд можливостей закласти фундамент дружніх, партнерських відносин з Росією після розпаду Радянського Союзу. «У Вашингтоні вважали, що російська армія прийшла в занепад, а вплив Росії, чия економіка стиснулася до розмірів Данії, різко зменшилася, - сказав він. - Однак ми забули про те, що Росія - велика країна, населена гордими, талановитими людьми, і наділена багатьма природними ресурсами. Ми також забули одне з основних правил політики: якщо хто-те ж, навіть якщо це ваш опонент, зателефонуйте йому і висловити співчуття, запропонуйте допомогу - особливо якщо ви думаєте, що ця людина, або ця країна, зможуть відновитися, встати на ноги. Таким чином ви створюєте правильні основи для майбутніх відносин».

Бредлі назвав «трагедією», що США після краху Радянського Союзу не змогли зробити те, що «у нас так добре виходило під час «холодної війни»: розповісти народу Росії, хто ми». Він розповів, як під час першої поїздки в СРСР у 1966 році люди підходили до нього і заговорювали про «лендлизе» і про те, як важлива була американська допомога під час Другої світової війни. «Однак, коли в результаті проведених Єльциним економічних реформ інфляція в Росії досягла 1500% і люди втратили всі свої заощадження, ми не сказали російським, що ми розуміємо їх важке становище, - сказав колишній сенатор. - Президент Клінтон здобув популярність тим, що він говорив простим американцям, що він відчуває біль», але російським ми нічого подібного не говорили».  

За словами Бредлі, уряд США з 1993 по 1997 рік надало Росії 4,7 мільярда доларів у вигляді прямої допомоги, що він вважає «неадекватною».

Чому Путін розчарувався в Америці?

Борис Йордан почав свій виступ з розповіді про зустрічі з Володимиром Путіним через день або два після терактів 11 вересня 2001 року. За словами Йордана, російський лідер, першим з іноземних лідерів подзвонив президентові Бушу-молодшому зі словами підтримки, заговорив про створенні Сполученими Штатами військових баз що межують з Афганістаном країнами, які входять в російську сферу впливу. «Я тоді його запитав: а хіба вас не турбує, що Сполучені Штати потім звідти ніколи не підуть? - розповів Йордан. - І він мені відповів: «вони краще, ніж китайці»».

За словами бізнесмена, у той час Путін довіряв США і вважав, що Вашингтон, вирішуючи свої проблеми в Афганістані, не стане користуватися ситуацією і втручатися в російську сферу впливу. «Пізніше він був глибоко розчарований тим, що адміністрація Буша молодшого порушила всі голосні і негласні домовленості з Росією, - повідомив Йордан, посилаючись на свої особисті бесіди з Путіним. - Потім відбулися події в Україні і в Грузії, що підірвало будь-який залишалось у російського лідера довіра до Сполучених Штатів... Після цього пішла антиамериканська промова Путіна в Мюнхені».

«Путін і сьогодні вважає, що з США дуже складно вести політичні переговори, - повідомив Йордан, - і це змусило його звернутися до Сходу. У цьому полягає іронія: у вересні 2001 року президент Путін говорив, що його погляди на міжнародні проблеми набагато ближче до американським, ніж до китайським. Сьогодні він звертається до Китаю замість Заходу та США».

Йордан вважає, що такий розворот в російській політиці продиктований прочитанням ситуації особисто Путіним, в той час, як прем'єр-міністр Дмитро Медведєв і міністр закордонних справ Сергій Лавров не мають такої недовіри до США, як сам Путін.  

«Закон Магнітського»

Учасники дискусії були одностайні в своїй критиці підписаного президентом Обамою «закону Магнітського», який передбачає заборону на в'їзд в США російських громадян, ймовірно причетних до смерті юриста Сергія Магнітського, а також санкції відносно їх фінансових активів у банківських установах Сполучених Штатів. Джек Метлок назвав цей закон «провокацією» і «образою», зауваживши при цьому, що реакція Росії утискає, перш за все, її власні інтереси. Борис Йордан заявив, що він взагалі не розуміє, навіщо США потрібно було втручатися в ситуацію з Магнітським, враховуючи, що закон його імені лобіював у Вашингтоні людина, «відмовився від американського громадянства в цілях зниження свого податкового тягаря» ? (Вільям Браудер, глава фонду Hermitage Capital, в якому працював Магнітський, народився в США, але зараз має британське громадянство і проживає у Великобританії - М. Р).

«Я давно працюю в Росії і заробив там багато грошей, але я не відмовився від американського громадянства і сплачую податки в США, - заявив Йордан. - Я не розумію, чому США підтримують людини, який відмовився від американського громадянства, і втручаються у внутрішні справи Росії, не розуміючи всіх тонкощів справи».

Не вдаючись у подробиці, бізнесмен заявив, що, на його думку, «історія Hermitage Capital дуже-дуже непрозора і далеко не чорно-біла». «Шкода, звичайно, що в цій історії постраждала невинна людина - Магнітський, - додав Йордан, - і цьому немає ніякого виправдання».

За словами Йордана, «Путін користується екстраординарної популярністю» в Росії, а люди, які виходять на демонстрації проти нього, складають «менше 5%» населення. «Не зрозумійте мене неправильно, - підкреслив бізнесмен, - це важливі 5%, це освічені люди, багато з яких є моїми друзями, і чию заклопотаність питаннями свободи слова я поділяю».

«Путіну не було фальсифікувати вибори - він би і так виграв, і я не розумію, навіщо вони це роблять» - висловив свою думку Борис Йордан.
Йордан також висловив упевненість, що Путін, як і більшість росіян, не відчуває неприязні до Сполучених Штатів, а лише ситуативно використовує антиамериканську риторику. На думку бізнесмена, сьогодні росіяни взагалі «дуже прагматичні» і ними рухає не ідеологія, а грошові інтереси. «І в цьому, - зауважив Йордан, - Росія схожа на США, які є дуже ефективними в просуванні і захисту своїх бізнес-інтересів за кордоном».

Що робити?

Говорячи про перспективи поліпшення американо-російських відносин, Білл Бредлі назвав «значним кроком» з боку рішення Обами відмовитися від розгортання заключного етапу європейської системи проти-ракетної оборони в Польщі. З цим погодився і Джек Метлок. Думку колишнього посла США про систему Європро виявилося суперечливим: з одного боку, сказав він, це взагалі повинен бути спільний американо-російським проект, «хоча на це ніколи не погодиться американський Сенат» («Ми маємо справу не лише з новою Росією, але і з новою політичною ситуацією в США»). З іншого боку, заявив Метлок, «вся ця система ПРО - чистий абсурд, тому що вона не працює і ніколи працювати не буде». 

На думку Метлока, США необхідно почати «стратегічний діалог не тільки з Росією, але і з Китаєм». При цьому колишній посол заявив, що «Росія буде або частиною вирішення міжнародних проблем, або частиною проблеми - і в наших інтересах, що б вона була частиною рішення». «Нам потрібно переконати росіян, що ми готові працювати з ними, а не проти них», - додав Метлок.

Стівен Коен був більш песимістичний. Він перерахував свої рекомендації для поліпшення американо-російських відносин: по-перше, на його думку, «пора припинити прикидатися, що Грузія і Україна можуть стати членами НАТО». «Стверджувати зворотне - це провокація, - заявив професор. - Більш того, ці дві країни не відповідають критеріям НАТО і не стануть членами альянсу в осяжному майбутньому».

Професор Коен також рекомендував вступити з Росією переговори з Європро і припинити «просування демократії». «Я знаю, ми всі за демократію, і тих, хто ризикує піднімати це питання, оголошують політичними збоченцями, - зауважив він. - Проте, судячи з моїми спостереженнями і спілкуванню з російськими демократами, починаючи з 1976 року, безпосереднє фінансування «просування демократії» з боку США не призвело до розквіту демократії в Росії, а, можливо, навіть перешкоджало йому».

Експерт визнав, що його рекомендації навряд чи будуть реалізовані, тому що в США сьогодні «немає лідерів, які були б здатні настільки радикально змінити зовнішню політику, як це зробив Рейган, коли йому випала історична можливість сприяти припиненню холодної війни». 

Відносини поліпшаться після зміни поколінь?

Борис Йордан вважає, що за останні 3-4 роки «Путін різко змінився». «Його стало набагато складніше розуміти, і я не думаю, що президентові Обамі буде легко знайти з ним спільну мову, - сказав бізнесмен. - Він став більш непередбачуваний. Однак він - дуже розумна людина, він розуміє глобальні проблеми і внутрішню ситуацію, і він дуже популярний у Росії, так що, я боюся, нам ще довго доведеться з ним працювати».

При цьому Йордан назвав боротьбу з корупцією і зміцнення верховенства закону кардинальними проблемами Росії, і заявив, що для їх вирішення потрібно «зміна поколінь». В інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки» Борис Йордан зазначив, що, на його думку, нинішня російська адміністрація «нещодавно різко посилила боротьбу з корупцією». Однак, заявив він, «я вважаю, що поки ця боротьба не торкнеться колосів економіки, вона буде залишатися на відносно низькому рівні». «Ця боротьба повинна піднятися до більш високого рівня, - продовжив бізнесмен. - Якщо чесно, в існуючій системі зробити це буде дуже складно».

Йордан також вважає, що тільки після зміни поколінь - як в Америці, так і в Росії - відносини між двома країнами зможуть вийти на новий рівень. «Я думаю, що Володимир Володимирович допрацьовує свій останній термін на посту президента, - припустив вхожий в Кремль бізнесмен. - З того, що я знаю про Путіна, я думаю, він давно був би радий піти у відставку, але адміністрація Медведєва не допрацювала до того рівня, який він очікував, і тому він пішов на новий термін. Зараз, я думаю, шукають наступного наступника... Путін - розумний, прагматична людина, я думаю, що він сам розуміє, що у владі повинні бути зміни. Я думаю, що перші два роки свого нового терміну він присвятить відновлення своєї політики, а потім, я майже впевнений, він буде готувати кого-то на цю роль. Я вважаю, що останнім часом в бізнесі і в інших сферах з'явилося багато людей, які могли б цю роль взяти на себе». 

В якості одного - але не єдиний - з таких людей Йордан назвав Михайла Прохорова, який, на думку бізнесмена, «веде розумну, довгострокову гру». «Прохоров позиціонував себе як альтернативу нинішньої влади, але в той же час, він розуміє, що пряма конфронтація з нею зараз не піде на користь», - сказав Йордан. З тим, що Прохоров представляє «нову Росію», погодився і Білл Бредлі, припустивши, що «гра» олігарха розрахована на десятиліття.

Поки ж учасники дискусії висловили надію на те, що Обама і Путін зможуть домовитися про зниження напруження риторики під час майбутньої зустрічі на полях саміту «великої вісімки» в Північній Ірландії в червні цього року.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Світові ціни на продовольство в березні виросли на 1% Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 18:45
За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, світові ціни на продовольство у березні 2013 р. виросли на 1%.

Зведений індекс цін на продовольство, ФАО

Згідно матеріалів, опублікованих на сайті Продовольчої і сільськогосподарської організації (Food and Agriculture Organization, ФАО), зведений індекс світових цін на продовольство в березні виріс на 1%.

Основною причиною зростання індексу стало подорожчання молочної продукції з-за вкрай посушливих погодних умов в Новій Зеландії, яка є одним зі світових лідерів з виробництва сухого молока.

Субіндекси цін за окремим категоріям продовольчих товарів, ФАО

Крім того, в FAO відзначають, що довга зима в Європі призвела до помітного зниження площ пасовищ, що призвело до зниження надій молока.

На цьому тлі значення індексу світових цін на молоко в березні виросло на 11%. Частка молочної продукції в загальному індексі світових цін на продовольство становить 17%.

Середнє значення індексу споживчих цін FAO в березні 2013 р. склало 212 пунктів. Це вище показників за лютий на 1%, однак нижче на 1,7% рівнів березня 2012 р.

При цьому значення березня 2013 р. майже на 11% нижче рекордних значень індексу світових цін на продовольство, зафіксованих у лютому 2011 р.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Вартість порятунку Кіпру зросла до 23 млрд євро Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 18:15
Кіпр підтвердив, що вартість програми порятунку країни зросла до 23 млрд євро в порівнянні з початковою оцінкою в 17,5 млрд євро. Фактично, така ситуація може призвести до краху економіки Країни.

Кіпру необхідно знайти 13 млрд євро для отримання допомоги від ЄС і МВФ

"Це факт, в меморандумі від листопада говорилося про потреби у фінансуванні на рівні 17,5 млрд євро. І з'ясувалося, що ця цифра тепер знаходиться на рівні 23 млрд євро", - сказав прес – секретар уряду Христос Стилианидес.

Підтвердження суми в 23 млрд євро означає, що Кіпру доведеться знайти на 6 млрд євро більше, ніж ті 7 млрд євро, по яких була досягнута домовленість 25 березня. Нагадаємо, що ЄС і МВФ виділяють Кіпру 10 млрд євро, але тільки в тому випадку, якщо країна знайде відсутні кошти сама.

"Хто за це відповідає? Як ми опинилися в такій ситуації? Це результат боязні відповідальності і нерішучість попереднього уряду", - заявив Стилианидес.

Деталі нової оцінки будуть обговорюватися на зустрічі міністрів фінансово єврозоні в Дубліні в п'ятницю.

Європейська Комісія і ЄЦБ оцінюють необхідний рівень фінансування в 23 млрд євро протягом трьох років до першого кварталу 2016 р.

"Це включає в себе потреби в рекапіталізації банківського сектора, викуп середньострокового та довгострокового боргу, включаючи кредити та інші фінансові потреби", - говориться у звіті Єврокомісії.

Стилианидес не розповів, як Кіпр зможе отримати такий великий обсяг коштів, і це залишається основним питанням, що буде хвилювати інвесторів по всьому світу, так як країна вже взяла на себе зобов'язання щодо введення заходів жорсткої економії і реструктуризації банківського сектора, яка призведе до великих втрат вкладників.

Посилання по темі

Центробанк Кіпру не буде продавати золотий запас Кіпру не вистачає 75 млн євро для уникнення дефолту Кіпр продасть частину золотого запасу для допомоги банкам Хоча центробанк Кіпру спростував інформацію про можливий продаж частини золотого запасу країни в рамках надання допомоги банківському сектору, з урахуванням нових подій це все може статися.

Стилианидес зазначив, що уряд використовує різні інструменти для задоволення фінансових потреб, і продаж золота - це один з багатьох інструментів, але він знаходиться у веденні центрального банку.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
ISE запускає нову опціонну платформу в США Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 18:15
Міжнародна біржа цінних паперів (ISE), яка належить Deutsche Boerse AG, розраховує запустити у США новий майданчик для торгівлі опціонами в поточному кварталі. В даний час біржа чекає рішення від Комісії з цінних паперів і бірж, повідомив в четвер біржовий оператор.

Як заявили представники компанії, ISE назве свою нову майданчик ISE Gemini.

"ISE Gemini представляє собою додаткову платформу, яка буде знаходитися «пліч-о-пліч» з уже існуючою платформою і, по можливості, вони будуть виконувати роль локомотива для довгострокового росту та інновацій в ISE," - повідомив біржовий оператор.

Платформа буде другий у ISE і 12-ой на ринку США. Нещодавно Miami International Holdings запустила на біржі платформу MIAX. Між тим, Nasdaq OMX Group Inc (NDAQ) запустила новий майданчик BX, вже третю за рахунком, у липні.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Російські НКО вимагають пояснень від Путіна Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 17:45

Президент РФ стверджував, що за останні місяці організації отримали з за кордону майже мільярд доларів

Порахуємо? Керівники близько 60 російських некомерційних організацій (НУО) у четвер направили президентові Володимиру Путіну відкритий лист, в якому попросили його пояснити його останні публічні висловлювання про обсяги закордонного фінансування НКО Росії.

У документі міститься посилання на інтерв'ю, яке Путін дав на початку місяця німецькому телеканалу ARD і в якій стверджував, що за останні чотири місяці більше 650 російських НКО отримали з за кордону в цілому майже мільярд доларів.

«Ми вважаємо, що суспільство має повне право знати про те, які організації, в яких обсягах і на що отримують підтримку, у тому числі з за кордону, - говориться в листі.

Керівники НКО відзначили, що для цих цілей некомерційні організації розміщують на сайті міністерства юстиції щорічні звіти про свою діяльність, включаючи дані про кошти, що надходять з за кордону.

«Але оскільки які прозвучали у Вашому інтерв'ю цифри, щонайменше, в десятки разів перевищують наші уявлення про обсяги іноземній підтримки російським НКО, то нам і самим хотілося б знати, що ж це за організації, що отримують такі гроші», - запитують керівники НКО.

Кремль на даний момент уникнув коментарів з приводу листа.
«На даний момент ми знаємо про появу такого звернення тільки з повідомлень ЗМІ. Безумовно, нам потрібно ознайомитися з його змістом», - сказав речник президента Дмитро Пєсков агентству «Інтерфакс».

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Amnesty International: Побиття і тортури в Україні не караються Друк e-mail
Новости - Новости Украины
Четвер, 11 квітня 2013, 17:45

Прес – секретар Міністерства внутрішніх справ ставить під сумнів дані правозахисників

Перевищення повноважень з боку представників правоохоронних органів типово для України, де побиття і тортури не караються, говориться в заяві правозахисної організації Amnesty International.

Організація, що базується в Лондоні, закликала владу України створити незалежну структуру, яка буде займатися розслідуванням подібних злочинів.

За даними організації, з близько 115 тисяч скарг, поданих на співробітників органів правопорядку, лише 1750, або 1,5%, були розглянуті, що призвело до порушення 320 кримінальних справ проти 440 поліцейських.

Становище ускладнюється тим, що поліцейські часто працюють у тандемі з судовою владою, і не користуються довірою громадян при розгляді справ проти співробітників правоохоронних органів, які покривають своїх колег.

Незалежна структура необхідна для здійснення спостереження за діями органів правопорядку, говориться в заяві Amnesty International.

«Перевищення повноважень поліцією може бути припинено лише в тому випадку, коли її співробітники будуть розуміти, що вони понесуть відповідальність за свої дії, зокрема, їм загрожують дисциплінарні або кримінальні покарання», - сказав заступник директора програм Amnesty International по Європі і Центральній Азії Девід Діас-Жоге.

Прес – секретар Міністерства внутрішніх справ України Володимир Поліщук поставив дані Amnesty International під сумнів, зазначивши, що злочини за участю представників правоохоронних органів становлять лише малу частину заяв, більшість з яких лише рутинні випадки, як, наприклад, проігнорована скарга на галасливих сусідів.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Гендиректор Burger King очолить Heinz Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 17:15
Генеральний директор Burger King Worldwide Бернард Хіз покинув компанію, щоб очолити корпорацію Heinz. Хіз вступить на посаду, як тільки фонд Уоррена Баффета Berkshire Hathaway спільно з бразильською інвесткомпанією 3G Capital викуплять акції виробника кетчупу.

Як повідомляє видання Wall Street Journal, Berkshire Hathaway і 3G Capital домовилися про угоду ще в лютому, а обсяг контракту складе $23 млрд. Між тим 3G вже володіє 70% Burger King: інвесткомпанія купила пакет акцій мережі ресторанів фастфуду в 2010 р.

43-літній Бернард Хіз працює як гендиректора Burger King Worldwide з вересня 2010 р., а до приходу в компанію керував логістичним оператором America Latina Logistica.

"Бернард - надійний керівник з репутацією людини, що не має рівних в досягненні результатів", - прокоментував події діловому виданню Алекс Берінг, керуючий партнер 3G Capital.

Хіз змінить на посаді гендиректора Heinz Вільяма Джонсона, який отримає, йдучи у відставку, рекордну компенсацію в історії США в $200 млн.

Питання про подальшу роботу Вільяма Джонсона в компанії буде обговорюватися в ході зборів акціонерів 3G Capital і Berkshire Hathaway, призначеного на 30 квітня.

На пост гендиректора Burger King після відходу Бернарда Хіза буде призначений фінансовий директор компанії Деніел Шварц.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Абхазія: між Грузією і Росією Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 17:15

Експерти передбачають зміни в зовнішній політиці Абхазії після сочинської Олімпіади

Олександр Анкваб і Володимир Путін СУХУМІ - Результатом п'ятиденної війни між РФ і Грузією в 2008 році стало визнання Росією Абхазії - ділянки землі розміром з Косово як незалежної держави, на захист кордонів якого Москва тепер витрачає мільйони доларів.

Через п'ять років самовпевненість Абхазії зростає.

Населення цієї визнаної Росією території, розташованої на узбережжі Чорного моря, говорить російською мовою, використовує російську валюту, має паспорти громадян Росії і отримує від неї державну пенсію. Єдина залізнична гілка веде до Москви через Сочі.

Показником нової стабільності в регіоні служить потік туристів з Росії, число яких цього року, згідно з оцінками, досягне двох мільйонів людей.

«Влітку всі номери в готелях розкуплені, - говорить вона. - Готелі не справляються з потоком туристів», - говорить головний редактор місцевої щотижневої газети «Потрібна газета» Ізіда Чания.

Втім, місцеві жителі не вважають, що живуть в Російській Рив'єрі. Навпаки, вони вважають себе «незалежним народом Абхазії».

«Люди, які пережили війну і блокаду, тут не тільки з економічних причин. Ми не обговорюємо той факт, що доходи росіян громадян або будь-якої іншої країни вище, ніж у нас. Люди цінують той факт, що вони дожили до незалежності своєї країни», - говорить професор економіки в Державному університеті Абхазії Беслан Барателія.

Всюди в Абхазії можна побачити плакати, що розповідають про успішну сепаратистського війні її громадян проти Грузії в 1992-1993 роках. Рекламні плакати прославляють героїв тих років. Важко не помітити, однак, зруйнованих в результаті бомбардування будинків, де раніше жили близько 200 тисяч грузинів, які були змушені покинути ці місця після набуття Абхазією статусу незалежності, нехай навіть в очах всього декількох держав.

В Грузії, через 20 років, також помітні зміни.

Новий прем'єр-міністр країни Бідзіна Іванішвілі працює над поліпшенням відносин з Росією. Він має намір відновити залізничне сполучення між Грузією і Абхазією. Планується також скасувати військові паради і перейменувати Міністерство реинтергации. Один з варіантів - Міністерство з примирення і цивільному співпраці.

У Грузії звучать думки, що після проведення Зимових Олімпійських ігор у Сочі в 2014 році, Росія перестане приділяти багато уваги південного сусіда Сочі. Для РФ Абхазія сьогодні є щось на зразок буфера або захисту олімпійських об'єктів від небезпечного сусіда, з яким довелося воювати в 2008 році.

Міністр закордонних справ Абхазії В'ячеслав Сирикба обережним у своїй роботі.

«Ми звикаємо до того, що в Грузії настає нова ера, - сказав він в інтерв'ю «Голосу Америки». - На щастя, ми можемо спостерігати за змінами з безпечної відстані. Це більше не частина нашої політичної життя. Грузія - інша країна».

Проте, за словами Сирикбы, Абхазія планує збільшити кількість прикордонних пунктів, через які можна в'їхати на її територію з Грузії. Зараз є лише один такий пункт, але до кінця року їх число, можливо, зросте до п'яти. Деякі аналітики говорять, що фінансова підтримка Абхазії з боку Росії істотно скоротиться після сочинської олімпіади, що змусить її налагоджувати економічні зв'язки з Грузією.

«Ми дуже чутливі до будь-яких позитивних сигналів з боку Грузії, - говорить Сирикба. - Все, що звучить мирно, буде добре сприйнята тут, в Абхазії. Ми не хочемо бути вічними ворогами Грузії».

Наявність російських військових баз на території Абхазії знижує ймовірність вторгнення з боку Грузії, і в результаті абхази, як видається, починають поступово розглядати можливість налагодження відносин зі своїм давнім супротивником.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Мінфін США боїться дуже жорсткого секвестру Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 17:15
У своєму першому виступі перед Конгресом в якості міністра фінансів США Джейкоб Лью заявив, що занадто сильне зниження держвитрат може помітно послабити американську економіку.

Глава Мінфіну висловив надію, що законодавці зможуть досягти компромісу з проектом бюджету, запропонований Бараком Обамою.

Джейкоб Лью, міністр фінансів США

"Скорочення дефіциту бюджету, без сумніву, є важливим кроком у плані проведення більш тверезої фіскальної політики. Однак при цьому треба враховувати, що відновлення американської економіки далі йде досить повільними темпами.

Проте дуже глибоке або занадто швидке скорочення витрат завдасть шкоди економіці США в короткостроковій перспективі, а також підірве наші можливості інвестицій у різні сектори економіки в довгостроковому плані".

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Порятунок Кіпру обійдеться дорожче, ніж передбачалося Друк e-mail
Вартість порятунку економіки Кіпру різко зросла вже після того, як міжнародні експерти підрахували, скільки коштів знадобиться для вирішення фінансових проблем острівної держави.

Спочатку передбачалося, що Кіпру необхідне фінансування в розмірі 17 мільярдів євро, з яких близько 7 мільярдів держава виділить самостійно. Однак після більш глибокого аналізу, результати якого стали відомі 11 квітня, з'ясувалося, що стан кіпрської економіки гірший, ніж передбачалося.

У зв'язку з цим Нікосії доведеться додатково знайти ще 6 мільярдів євро, збільшивши свою частку в порятунку економіки до 13 мільярдів.

Згідно з умовами угоди, укладеної Кіпром з міжнародними кредиторами минулого місяця, країні доведеться закрити другий за величиною банк Laiki і списати до 60% коштів з депозитів найбільших вкладників, серед яких багато заможних росіян.

Тепер, щоб зібрати необхідні кошти, Кіпру доведеться також продати близько трьох чвертей своїх резервів золота на суму близько 400 мільйонів євро, а також ввести додаткові податки, розпродати частину державних активів і переглянути умови повернення кредиту, виданого країні Росією.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 17:15

Кіпрським владі доведеться знайти ще шість мільярдів євро для порятунку своєї економіки

 
Комісар Ради Європи виступив з критикою закону про НКО Друк e-mail
Новости - Новости России
Четвер, 11 квітня 2013, 16:45

Ніл Муйжниекс зазначив, що подібних законів немає ні в одній іншій країні Європи

Сергій Лавров і Ніл Муйжниекс. Москва, Росія. 9 квітня 2013 р. Комісар Ради Європи з прав людини Ніл Муйжниекс в четвер виступив з критикою російського закону, що зобов'язує фінансуються з за кордону некомерційні організації реєструватися як «іноземних агентів».

«Думаю, цей закон у своєму роді унікальним. Серед членів Ради Європи я не знаю жодної іншої країни, де діяв би подібний закон», - заявив Муйжниекс на прес-конференції в Москві.

Закон, підписаний президентом Путіним в минулому році, вимагає, щоб організації, що отримують фінансування з за кордону і мають відношення до політичної діяльності, реєструвалися як «іноземних агентів». Цей термін викликає в пам'яті часів Холодної війни, коли так визначали осіб, що займаються шпигунством.

У зв'язку з введенням цього закону в Росії пройшли перевірки сотень НКО, у тому числі Amnesty International, Human Rights Watch і суспільства Меморіал - найстарішої правозахисної організації країни. США і Євросоюз виступили з критикою цих інспекцій.

«Мене турбує, що прокуратура визначає, хто є іноземним агентом, а хто ні, оскільки це не входить в повноваження прокуратури. У відповідності з європейськими стандартами цим повинен займатися суд або законодавчі органи», - зазначив Муйжниекс.

"Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"

 
Російський ринок завершив торги зниженням відчутним Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 16:45
Торги на російському ринку в четвер проходили, в основному, в негативному ключі, на відміну від зарубіжних ринків. Індекс ММВБ за підсумками дня впритул підійшов до 1400 пунктів, що є мінімумом з початку грудня минулого року.

Індекс ММВБ за підсумками дня впритул підійшов до 1400 пунктів

Індекс ММВБ завершив день зниженням на 1,7%, впавши до 1401,73 пункту, а індекс РТС опустився на 1,4% до 1433,08 пункту. Акції знижувалися в широкому діапазоні. Серед найбільш ліквідних варто відзначити папери "Газпрому", що знизилися на 2,7%. Котирування зупинилися на рівні 126,08 руб. за акцію, а це мінімальний рівень із березня 2009 р.

Звичайні акції "Сургутнафтогазу" впали на 3,6%, папери "Норнікеля" втратили 2,6%, акції "Татнафти" знизилися на 2,1%. Капіталізація "ЛУКойла" знизилася на 1,1%, "Роснафта" втратила 1,8%, а акції "Газпром нафти" впали на 1,3%.

Трохи краще себе відчував фінансовий сектор. Акції ВТБ знизилися всього на 1%, але несподіваним було зниження котирувань акцій Ощадбанку на 0,9%, так як сьогодні відсічення під дивіденди за 2012 р.

Основним негативом стала новина про те, що МЕР знизило прогноз зростання російської економіки в поточному році до 2,4%.

Сильне падіння нафтового сектора пов'язано з декількома факторами. По-перше, знижується вартості нафти. Вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent до закриття російського ринку впав на 0,7% до $105 за барель.

Крім цього, продовжує відіграватися новина про те, що Мінфін може підвищити ставку ПВКК на нафту приблизно на 5%, а також про те, що ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство знизили прогноз світового попиту на нафту.

При цьому європейські індекси завершили торги помірним зростанням, а індекси США почали день невеликим зростанням.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Семинар «Адвокатское мастерство» для адвокатов 1-3 года профессиональной деятельности Друк e-mail
Новости - Новости Законодательства
Четвер, 11 квітня 2013, 16:45

Академия адвокатуры Украины
продолжает программу повышения квалификации
для адвокатов 1-3 года профессиональной деятельности

«Адвокатское мастерство»

В программе семинара 19 апреля 2013 года:

Особенности составления процессуальных документов по гражданским делам

Зейкан Я.П., адвокат, доцент кафедры адвокатского мастерства
и международной юридической практики Академии адвокатуры Украины

Предмет иска по гражданским делам: теоретические и практические аспекты

Захарова Е.С., адвокат, кандидат юридических наук, доцент, доцент кафедры правосудия Киевского национального университета имени Тараса Шевченко

Этика адвоката

Жуковская О.Л., адвокат, кандидат юридических наук

Семинар проводится с 12:00 до 18:00 в Академии адвокатуры Украины

по адресу: г. Киев, бульвар Тараса Шевченко, 27, тренинговый зал.

Предварительная регистрация на [email protected] обязательна:
указать фамилию, имя, отчество на украинском языке, номер телефона,
реквизиты свидетельства о праве на занятие адвокатской деятельностью.

Информация по тел. +38 (044) 288-0529, 246-5787, (050) 726-8157.

Стоимость участия в семинаре 170 грн.

Слушатели также с 10:00 до 12:00 смогут присутствовать на
Всеукраинской научно-практической конференции с международным участием
«Решения Европейского Суда по правам человека, Конституционного Суда Украины и Верховного Суда Украины в системе права Украины»

Участники семинара получат сертификаты о повышении квалификации (5 часов).

Лицензия МОНмолодежспорта Украины серия АД № 072681 от 10.09.2012 г.

Использованы материалы интернет ресурса www.ligazakon.ua

 
Обама запропонував скоротити обсяги допомоги Вірменії Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 16:15

Адміністрація Барака Обами пропонує скоротити обсяги допомоги Вірменії на 38%, тим самим обмеживши її $24,7 млн. Ця цифра становить менше половини тієї суми, яку Вірменський національний комітет Америки (ANCA) просив виділити на допомогу рідній країні.

У теж час адміністрація зберегла баланс військової допомоги, що надається Вірменії і Азербайджану. Допомогу в рамках програми міжнародного військової освіти і підготовки (IMET) склала 600 тис. євро, а іноземного військового фінансування (FMF) - $2,7 млн.

«Президент Обама, який прийшов до влади, зобов'язуючись підтримувати Вірменію і збільшувати двосторонню торгівлю та інвестиції, послідовно скорочував програми допомоги Вірменії, опинившись не в змозі зробити будь-яких значущих кроків, щоб сприяти зростанню економічних відносин», - заявив виконавчий директор ANCA Арам Гампарян.

У 2013 фінансовому році обсяг фінансової допомоги Вірменії з боку США склав $40 млн. Варто відзначити, що поточний бюджет не включає будь-які пункти для допомоги Нагірного Карабаху.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Вартість імпорту в США впав на 0,5% Друк e-mail
Новости - Новости экономики
Четвер, 11 квітня 2013, 15:45

Ціни на товари, імпортовані в США, упали в минулому місяці багато в чому завдяки зниженню вартості нафти. Імпортні ціни в березні знизилися на 0,5% у місячному вираженні.

Ціни на імпорт в США впали в березні на 0,5%

Економісти, опитані Dow Jones Newswires, очікували зниження на рівні 0,6% порівняно з лютим.

Також був переглянутий зростання у лютому до 0,6% у порівнянні з початковою оцінкою на рівні 1,1%.

Останні дані свідчать про те, що ціни на енергоносії навряд чи будуть стійким джерелом інфляції, а це є бажаним сигналом для ФРС, яка буде мати більше можливостей для збереження стимулюючих заходів, якщо ціни залишаться під контролем.

Вартість імпортної нафти в березні впала на 1,9% порівняно з лютим, а в річному вираженні показник впав більш ніж на 10%.

За винятком всіх видів палива ціни на імпорт знизилися на 0,2%.

Вартість продуктів харчування і напоїв зросла на 1,3%, але ціни на автомобілі, засоби виробництва і споживчі товари знижувалися.

За даними по інфляції ФРС, імовірно, буде спостерігати дуже уважно, так як деякі представники регулятора стурбовані обсягом коштів, вливаемых в економіку. Вони побоюються, що "легкі гроші" призведуть до прискорення інфляції.

Вартість товарів, завезених з Китаю, в березні знизилася на 0,2%, при цьому показник не росте в місячному вираженні вже більше року. Імпортні ціни з ЄС знизилися на 0,7%, також впали ціни на імпорт з Мексики і Канади.

Использованы материалы интернет ресурса Вести Экономика

 
Кабмин решил, как продавать государственные шахты Друк e-mail
Новости - Новости Законодательства
Четвер, 11 квітня 2013, 15:15

Постановлением от 08.04.2013 г. № 238 Кабмин утвердил Порядок проведения аукциона и инвестиционного конкурса по продаже целостных имущественных комплексов, пакетов акций, принадлежащих государству в уставном капитале акционерных обществ, образованных в процессе приватизации или корпоратизации государственных угледобывающих предприятий.

Установлено, что информационное сообщение о проведении аукциона по продаже целостного имущественного комплекса публикуется не позднее чем за 20 календарных дней до даты проведения аукциона в официальных печатных изданиях государственного органа приватизации, местных печатных изданиях, на официальном сайте ФГИУ.

Соглано документу, продажа целостного имущественного комплекса на аукционе осуществляется при наличии не менее двух участников аукциона. Принятие заявлений об участии в аукционе по продаже единого имущественного комплекса прекращается не позднее чем за три дня до начала аукциона.

Аукцион по продаже единого имущественного комплекса проводится непосредственно лицитатором. До начала торгов лицитатор описывает единый имущественный комплекс и условия его продажи.

Протокол аукциона по продаже единого имущественного комплекса подписывается лицитатором и победителем аукциона (его представителем). Подписанный протокол аукциона подается в трехдневный срок соответствующему государственному органу приватизации на утверждение.

Установлено, что проведение инвестиционного конкурса по продаже единого имущественного комплекса, пакета акций проводится конкурсной комиссией.

Информационное сообщение о проведении конкурса утверждается ФГИУ и публикуется не позднее чем за 45 календарных дней до даты проведения конкурса в официальных печатных изданиях государственного органа приватизации, местных печатных изданиях, на официальном сайте ФГИУ.

Для участия в конкурсе потенциальные инвесторы подают Минэнергоугля инвестиционный проект объекта приватизации, который он должен рассмотреть в течение 30 дней.

После поступления от Минэнергоугля согласования инвестиционного проекта потенциальные инвесторы подают не позднее чем за семь дней до даты проведения конкурса ФГИУ конкурсные инвестиционные предложения и подтверждающие документы в запечатанных непрозрачных конвертах вместе с сопроводительным письмом.

Победителем конкурса признается потенциальный инвестор, который предложил выраженную в денежной форме наибольшую величину приведенного стоимостного объема инвестиций в объект приватизации, подписал согласованный с ФГИУ и Минэнергоугля договор купли-продажи целостного имущественного комплекса, пакета акций и уплатил за него 1 гривну в государственный бюджет.

Использованы материалы интернет ресурса www.ligazakon.ua

 


Сторінка 1 з 7

Календарь новостей

2013
апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30